Ciepło przez cały rok. Nagrzewnica do warsztatu i nie tylko

Warsztat, blaszana przybudówka czy nawet garaż to miejsca, w których niektórzy mężczyźni spędzają jesienią i zimą mnóstwo czasu. Zawsze znajdzie się coś do roboty. Problemem może być temperatura za oknami. Na szczęście z pomocą przychodzi nagrzewnica.

Ciepło przez cały rok. Nagrzewnica do warsztatu i nie tylko
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com

Temperatury powoli spadają, warto więc pomyśleć o tym, jak zabezpieczyć się przed chłodem. Nagrzewnica pozwoli szybko rozwiązać ten problem, tak by praca przebiegała w komfortowych warunkach.

Podstawowe typy nagrzewnic

Nagrzewnice dzielimy na trzy podstawowe typy – elektryczne, olejowe i gazowe. Każda z nich nadaje się do różnych sytuacji i pomieszczeń – części z nich lepiej nie włączać w zamkniętych, niewentylowanych wnętrzach. Wydajną alternatywą wydają się grzejniki elektryczne, które dogrzeją nie tylko warsztat, ale również inne pokoje w domu.

Podłącz wtyczkę

Nagrzewnice elektryczne są uznawane za najbezpieczniejsze – po podłączeniu nie płoną otwartym ogniem, dlatego po ich włączeniu możesz bez obaw opuścić pomieszczenie i wrócić, gdy już się nagrzeje. Sprawdzą się przede wszystkim w niewielkich, zamkniętych wnętrzach. Dzięki dmuchawie urządzenie szybko rozprowadza ciepłe powietrze po całym warsztacie, nie emitując przy tym spalin i nie zużywając tlenu. Zwróć uwagę na moc urządzenia, im będzie wyższa, tym wydajniej będzie działać sprzęt. Pamiętaj jednak, że nagrzewnice elektryczne są stosunkowo niewielkie i mogą mieć problem z nagrzaniem dużych pomieszczeń.

Dobry kompromis między jakością a ceną

Nagrzewnica gazowa to rozwiązanie przeznaczone przede wszystkim dla oszczędnych użytkowników. Zarówno same nagrzewnice, jak i paliwo można kupić w bardzo atrakcyjnej cenie. Każda nagrzewnica gazowa to urządzenie przenośne. Nie potrzebuje stałego podłączenia do prądu, jest lekka, jej obudowa nie nagrzewa się podczas pracy i możesz postawić ją lub przestawiać właściwie w każdym miejscu. W przeciwieństwie do modeli elektrycznych doskonale radzą sobie z ogrzewaniem dużych i na wpół otwartych pomieszczeń. Pamiętaj jednak, że nagrzewnica gazowa powinna być używana tylko w przewiewnych pomieszczeniach, ponieważ urządzenie wykorzystuje tlen do ogrzewania.

Obraz
© Shutterstock.com

Olejowa alternatywa

Nagrzewnice zasilane olejem opałowym i napędowym są niezwykle ciche i wydajne. W zależności od modelu możesz wybrać nagrzewnicę, w której płomień pali się w zamkniętej komorze oraz modele otwarte. Jeśli planujesz korzystać z nagrzewnicy olejowej w zamkniętym pomieszczeniu, wybierz model z automatycznym odprowadzaniem spalin. Dzięki temu unikniesz zanieczyszczenia powietrza i charakterystycznego zapachu.

Grzej w warsztacie i domu

Grzejniki elektryczne to uniwersalne rozwiązanie, które można zastosować w każdej sytuacji. Sprawdzi się wszędzie tam, gdzie występują trudności z doprowadzeniem sieci ciepłowniczej lub w miejscach, które w okresie jesienno-zimowym wymagają dogrzania ze względu na zbyt mały stacjonarny grzejnik. Takie rozwiązanie jest przede wszystkim dyskretne, grzejnik ustawiony przy ścianie nie przyciąga niepotrzebnej uwagi, wygląda estetycznie i łatwo dopasować go do wystroju pokoju.

Cena takiego rozwiązania jest stosunkowo niska, a dodatkowo rozmaite taryfy energetyczne umożliwiają korzystanie z urządzenia w określonych godzinach, tak by zapłacić jak najmniej. Przy wyborze nagrzewnicy zwróć uwagę na to, w jakich warunkach ma pracować oraz jak duże będzie pomieszczenie, które chcesz ogrzać.

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (25)