Ciekawy patent Apple'a

Ciekawy patent Apple'a

Ciekawy patent Apple'a
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
06.03.2014 12:30

Biuro Patentów i Znaków Towarowych USA przyznało firmie Apple patent na bezprzewodowy, przenośny komputer, który zamiast tradycyjnego wyświetlacza LCD wykorzysta system projekcji jako główny tryb wyjścia wideo.

Obraz
© (fot. www.chip.pl)

Apple opisuje "desk-free" jako urządzenie stanowiące połączenie projektora z bezprzewodowym komputerem zasilanym z akumulatora lub metodą ładowania indukcyjnego. Urządzenia peryferyjne takie jak klawiatura czy myszka byłyby podłączane przez Bluetooth. Komputer posiadałby własny system operacyjny oraz liczne czujniki (np. światła, głębokości), dzięki którym elementy interfejsu zawsze byłyby odpowiednio skalowane do potrzeb użytkownika i nie byłoby problemu z kalibracją kształtu ekranu, czy kolorów lub rozdzielczości wyświetlanego obrazu. W przeciwieństwie do tradycyjnych projektorów "desk-free", byłby w stanie przetworzyć także surowe dane z płyt DVD lub innego nośnika cyfrowego.

Niestety, tak jak w przypadku wszystkich innych patentów, tak i w przypadku "desk-free" nie wiadomo, czy Apple zamierza wdrożyć projekt w życie. Ale trzeba przyznać, że opisywany pomysł jest naprawdę sensowny. Gdybyśmy w cenie jednego urządzenia otrzymali dobry komputer i wysokiej klasy projektor, z pewnością wielu konsumentów skorzystałoby z takiej oferty.

Obraz
© (fot. www.chip.pl)

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Oppo rzuca wyzwanie Samsungowi"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)