Chroń swój komputer, środowisko i... portfel

Chroń swój komputer, środowisko i... portfel

Chroń swój komputer, środowisko i... portfel
Źródło zdjęć: © APC
26.11.2009 13:32

Zalety posiadania zasilacza UPS są powszechnie znane. UPS-y zapewniają podłączonym do nich urządzeniom podtrzymanie bateryjne w przypadku zaniku zasilania oraz chronią je przed niebezpiecznymi przepięciami w sieci. Teraz, dzięki nowym zasilaczom Back-UPS ES 550 i 700 firmy APC użytkownicy zyskują dodatkową korzyść - mogą ograniczyć zużycie energii elektrycznej, a tym samym obniżyć swoje rachunki za elektryczność

- Większość urządzeń elektrycznych pobiera energię nawet wówczas, gdy ich nie używamy, jak np. komputery działające w trybie uśpienia. Sytuacja ta sprawia, że płacimy za energię, której tak naprawdę wcale nie potrzebujemy - powiedziała Katarzyna Kosińska, Kierownik Marketingu APC na Europe Centralną. - Nowe modele zasilaczy APC Back-UPS ES 55. i 700 zarządzają energią i kontrolują jej pobór, redukując koszty tych ukrytych obciążeń.

Obraz
© (fot. APC)

Zasilacze Back-UPS ES 55. i 700 APC wzbogacono o technologię SmartShedding, dzięki której gniazdo master urządzenia wyczuwa, kiedy komputer został wyłączony lub przełączył się w tryb uśpienia i odcina dopływ prądu do nieużywanych urządzeń peryferyjnych, takich jak drukarka, monitor czy głośniki. Oszczędza więc energię oraz pieniądze użytkowników - średnio 192 kilowatogodziny rocznie, co daje oszczędność rzędu ok. 60 złotych. Obliczenia te oparte są na obserwacji sprzętu podłączonego do prądu w trybie stand-by i zużywającego 25 watów na godzinę przez 21 godzin dziennie, przy założeniu kosztów 0,30 zł za kilowatogodzinę. Na indywidualne oszczędności wpływa rodzaj podłączonego urządzenia, długość czasu bezczynności sprzętu i koszt energii.

Zasilacze APC Back-UPS ES 55. i 700 są wyposażone w osiem gniazdek, z których wszystkie są chronione przed przepięciami, zaś 4 z nich zapewniają zasilanie bezprzerwowe, umożliwiając pracę podczas krótkich i średnich okresów braku zasilania - nawet do 80 minut. Dodatkowo zasilacze Back-UPS ES 550 i 700 oferują ochronę przeciwprzepięciową dla aparatów telefonicznych oraz kabli sieci Etherenet. Port do przesyłania danych umożliwia komunikację z zainstalowaną na komputerze aplikacją PowerChute, dzięki czemu system jest automatycznie zamykany w przypadku dłuższej przerwy w dostawie energii.

Nowe modele Back-UPS ES 55. i 700, oprócz funkcji płynnego włączania trybu oszczędności energii w przyjazny dla użytkownika sposób, charakteryzuje nowoczesne wzornictwo oraz opakowanie wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu.

W Polsce jako pierwszy dostępny jest model Back-UPS ES 700VA w sugerowanej cenie detalicznej 39. złotych, model Back-UPS ES 550VA będzie dostępny w cenie 339 złotych. Obejmuje je gwarancja "APC Lifetime Equipment Protection Policy", która zabezpiecza prawidłowo podłączony sprzęt do wartości 100 000 EURO.

Co można zrobić zużywając jedną kilowatogodzinę:

• ugotować obiad na kuchence elektrycznej dla 4-osobowej rodziny,
• przygotować 9 litrów kawy lub herbaty z ekspresu,
• odkurzać przez 1 godzinę,
• oglądać programy telewizyjne przez 7 godzin,
• 6 razy suszyć włosy po 10 minut,
• 10 godzin oświetlać pokój,
• słuchać muzyki przez 40 godzin,
• pokroić 200 kg warzyw przy pomocy robota kuchennego,
• pozmywać naczynia z głównego posiłku 4 - 6 osobowej rodziny przy pomocy zmywarki automatycznej,
• wysuszyć ok. 2 kg bielizny w suszarce elektrycznej,
• prasować przez godzinę,
• golić się maszynką elektryczną przez 3 lata,
• używać komputera przez 4 - 6 godzin,
• korzystać z wiertarki elektrycznej przez 2 godziny.

Źródło: Fundacja WWF

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)