Chrome OS: praca w trybie offline i zupełnie nowy interfejs

Chrome OS: praca w trybie offline i zupełnie nowy interfejs

Chrome OS: praca w trybie offline i zupełnie nowy interfejs
Źródło zdjęć: © chip.pl
31.05.2012 10:16

Chrome OS miał swoją premierę w 2011 roku, jednak nie podbił serc klientów. Google jednak się nie poddaje. Prezentuje nowego Chrome OS-a, który bardzo przypomina Windows, a także dwa nowe produkty od Samsunga.

Google i Samsung zaprezentowali nowego netbooka, Samsung Series 5 550 Chromebook, a także nowego desktopa, czyli Chromebox. Szczególnie ciekawy jest ten drugi produkt. Zapłacimy za niego 329 dolarów, a w środku znajdziemy procesor Intel Core, 4 GB pamięci RAM i sześć ortów USB. Oba komputery są ponoć trzykrotnie wydajniejsze od Chromebooków poprzedniej generacji.

Zmienił się też sam Chrome OS. Poprawiony został, przede wszystkim, interfejs, usprawniono pobieranie nowych aplikacji z Google Play, dodano nowy odtwarzacz multimediów i edytor zdjęć, zintegrowano też usługę Google Drive.

Co szczególnie ciekawe, nowy Chrome OS nie polega już tak bardzo na połączeniu internetowym, jak jego poprzednik. Dokumenty, nad którymi pracujesz, będą synchronizowane z pamięcią lokalną urządzenia, więc jeżeli stracisz połączenie z Internetem: nie szkodzi. Możesz dalej je edytować, a po przywróceniu połączenia będą one zsynchronizowane z Google Drive.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)