Chrome: na 10. urodziny przeglądarka się zmienia. Google Chrome 69 już dostępny

Chrome: na 10. urodziny przeglądarka się zmienia. Google Chrome 69 już dostępny
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Adam Bednarek

05.09.2018 11:46, aktual.: 26.02.2019 13:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Przeglądarka Google Chrome obchodzi okrągłe urodziny. Z okazji rocznicy Google obiecało zmiany i są - wersja Google Chrome 69 wprowadza duże i znaczące nowości.

Google Chrome ma już 10 lat - urodziny przypadają w tym samym czasie, co 20. rocznica założenia Google. Obchody to okazja do zmian. Wraz z wersją Chrome 69 przeglądarka zmieniła wygląd. Stała się bardziej krągła, zmieniono też wygląd ikonek. Google zapewnia, że nie są to kosmetyczne zmiany - dzięki nim praca w internecie ma być czytelniejsza i wygodniejsza.

Chrome 69: nowy wygląd, generator haseł i Omnibox

Bardzo ciekawą nowością jest podejście do haseł. Twoje hasło to 1234 lub qwerty? W Chrome 69 nie musisz się głowić, by wymyślić trudniejsze. Wbudowany generator haseł stworzy silną i trudną do złamania kombinację, a następnie zapisze ją w menadżerze. Nie trzeba więc go zapisywać. Żeby stworzyć hasło, wystarczy w wolnym polu kliknąć prawym przyciskiem myszy i wybrać "wygeneruj hasło".

Obraz
© WP.PL

Kolejną nowinką jest funkcja Omnibox. Mówiąc w skrócie, Google połączyło pasek wyszukiwania z wyszukiwarką. Zamiast wpisywać "stolica Polski" i kliknąć enter, od razu powinniśmy zobaczyć odpowiedź. Choć na razie nowość w polskiej wersji nie działa, a przynajmniej jeszcze nie u mnie.

Google Chrome 69: jak pobrać?

Jeżeli przeglądarka nie zaktualizuje się automatycznie, należy wejść w ustawienia, następnie wybrać "Chrome - informacje". Tam będzie możliwość pobrania nowej wersji - po jej ściągnięciu i zainstalowaniu, trzeba uruchomić przeglądarkę ponownie.

Jesteś zainteresowany kupnem nowego sprzętu RTV lub AGD i nie chcesz przepłacać? Zobacz stronę Komputronik kupony rabatowe.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)