Chrome 23 ze znacznie lepszą obsługą wideo

Chrome 23 ze znacznie lepszą obsługą wideo

Chrome 23 ze znacznie lepszą obsługą wideo
Źródło zdjęć: © chip.pl
04.10.2012 09:45, aktualizacja: 04.10.2012 10:04

Opisywane poniżej funkcje nie są jeszcze dostępne w finalnym wydaniu Google Chrome, a w kanale Beta.

Każdy kto chce z nich skorzystać musi udać się pod ten adres i pobrać Chrome w wersji Beta. Pierwszą zmianą jest obsługa PeerConnection API. Funkcja umożliwia developerom tworzenie aplikacji webowych z audio i wideo przesyłanym w czasie rzeczywistym bez użycia żadnych dodatkowych pluginów. Jak tłumaczą twórcy Chrome nowa funkcja umożliwi przesyłanie wysokiej jakości wideo, audio i danych, co znacznie ułatwi tworzenie aplikacji. Nową funkcję można przetestować pod tym adresem.

Ponadto Chrome 23 Beta wprowadza obsługę track związaną z wideo w HTML5. Dla użytkowników i twórców stron oznacza to nowy, łatwy standard do dodawania napisów, podpisów, opisów, rozdziałów oraz metedanych do plików wideo. Innymi słowy długi plik wideo można w prosty sposób podzielić na mniejsze części, co do tej pory nie było możliwe. Tę funkcję można przetestować w tym miejscu.

Nowy Chrome dostał również obsługę MediaSource API. Dzięki temu mamy zapomnieć o zrywaniu odtwarzania i ciągłym buforowaniu związanym z obciążeniem komputera, jak i wydajnością sieci. Zamiast zatrzymywać obraz nowe API pozwoli na obniżenie jakości oglądanego materiału. Ta funkcja naturalnie również jest do przetestowania.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Wygnańcy z Nokii lada dzień pokażą nowy smartfon"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)