Chmura za grosze, czyli jak i gdzie tanio założyć stronę internetową

Chmura za grosze, czyli jak i gdzie tanio założyć stronę internetową

Chmura za grosze, czyli jak i gdzie tanio założyć stronę internetową
Źródło zdjęć: © iStock.com
Adam Bednarek
19.12.2015 10:50, aktualizacja: 19.12.2018 12:52

Chcesz postawić sklep internetowy, bloga albo po prostu autorską stronę internetową? Potrzebujesz własnych serwerów. Dobrym rozwiązaniem może być WordPress Cloud - najbardziej wydajna i najszybsza platforma hostingowa w Polsce.

WordPress Cloud to linia serwerów, które pozwalają na otwarcie własnego e-sklepu, bloga czy serwisu internetowego, gdzie znajdować się będzie portfolio ze zdjęciami. Najtańsza opcja, WordPress Cloud Start, kosztuje miesięcznie 50 zł. Można jednak skorzystać z promocji, dzięki której w abonamencie na 12 miesięcy płacić będziemy 9,99 zł.

Nawet przy tym pakiecie użytkownicy dysponują mocą obliczeniową na poziomie 16 wirtualnych procesorów, co równa się wydajności 2 serwerów z procesorami E3. Taka sama liczba procesorów obecna jest w droższych pakietach. WordPress Cloud Start różni się od nich przede wszystkim mniejszym dyskiem - 50 GB. Niższa cena nie ma jednak wpływu na ich wydajność. Bazy danych obsługiwane są przez dyski SSD NVMe, co sprawia, że wszystkie operacje odbywają się w mgnieniu oka.

Ale nie tylko to gwarantuje szybkość. Nazwa.pl jako pierwsza firma wprowadziła na polski rynek rozwiązania technologiczne przyspieszające wczytywanie stron, oparte na CDN (Content Delivery Network). Serwery umieszczane są jak najbliższej użytkowników, dzięki czemu opóźnienia są mniejsze, a szybkość przesyłania informacji jest większa. Na razie pierwsze serwery postawione są w Polsce, ale już trwają testy węzłów znajdujących się poza granicami kraju, co także wpłynie na prędkość uruchamianych przez użytkowników stron. Nazwa.pl przekonuje, że dzięki temu usługa pod względem wydajności przebija nawet serwery dedykowane.

Wariant Start przygotowano z myślą o użytkownikach, którzy potrzebują prostej strony - bloga lub portfolio. Z kolei droższe pakiety, z większymi dyskami, kosztują 75 zł (29,99 zł miesięcznie w promocji; WordPress Cloud Biznes z dyskiem 100 GB) i 100 zł (49,99 zł w promocji; WordPress Cloud Pro z dyskiem 200 GB). Opcja Biznes skierowana jest do mniejszych przedsiębiorstw, korzystających ze skrzynek pocztowych i baz danych. Z kolei WordPress Cloud Pro to rozwiązanie dla większych firm, stąd też znacznie pojemniejszy dysk.

Dobra usługa hostingowa to nie tylko wydajność, ale także bezpieczeństwo. Ta w nazwa.pl objęta jest rozszerzoną ochroną przed atakami DDoS. Każda próba ataku natychmiast jest powstrzymywana, nie wpływając na działanie strony. Oprócz tego za stabilne działanie odpowiada ochrona aplikacyjna WAF (Web Application Firewall), zapobiegająca atakom wykorzystującym błędy w kodzie serwisów WWW.

Również awaria fizycznego serwera nie spowoduje przerwy w działaniu utrzymywanego serwisu. Gdy jeden z serwerów ma jakieś problemy lub też przeprowadzana jest jego konserwacja, ruch automatycznie przekierowywany jest do najmniej obciążonego serwera w klastrze. To algorytmy zajmują się rozdzielaniem mocy obliczeniowej całego klastra, dzięki czemu każda ze stron może działać z pełną wydajnością.

Hosting WordPress Cloud od nazwa.pl został zoptymalizowany do obsługi najpopularniejszego CMS na świecie. Z danych firmy W3techs wynika, że z platformy WordPress korzysta ponad 32 proc. wszystkich stron dostępnych w internecie.

Materiał powstał przy współpracy z Nazwa.pl.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)