Chłopiec połknął słuchawkę AirPods. Skończyło się wizytą w szpitalu

Chłopiec połknął słuchawkę AirPods. Skończyło się wizytą w szpitalu

Chłopiec połknął słuchawkę AirPods. Skończyło się wizytą w szpitalu
Źródło zdjęć: © Fotolia
Karolina Modzelewska
03.01.2020 15:49

7-letni chłopiec otrzymał AirPods, bezprzewodowe słuchawki od Apple, jako gwiazdkowy prezent. Trzymał jedną z nich w ustach, kiedy zakrztusił się i przypadkowo ją połknął. Nie obyło się bez wizyty w szpitalu.

Kiara Stroud, matka chłopca opisała całe zdarzenia na Facebooku i jako dowód opublikowała zdjęcia rentgenowskie. Widać na nich słuchawkę AirPods, znajdującą się w brzuchu małego pacjenta. Wszystko skomentowała – Nigdy więcej AirPods dla tego dziecka.

Niegroźny incydent

Chłopiec trafi do szpitala, gdzie zbadali go lekarze. Uznali, że przedmiot samoistnie zostanie wydalony z jego organizmu. Wydali go w ciągu najbliższych kilku dni i wszystko będzie w porządku.

Matka chłopca tłumaczy, że podzieliła się swoją historią po to, aby ostrzec innych rodziców przed podobnymi zdarzeniami.

Apple informuje o zagrożeniach

Wszystkie urządzenia Apple posiadają instrukcje, w których omówione są kwestie bezpieczeństwa. Wiele z nich zawiera zapis informujący o istniejącym ryzyko zadławienia u małych dzieci.

Dr Sean McGann, lekarz pogotowia w Thomas Jefferson University Hospital w Filadelfii, gdzie trafił chłopiec, powiedział, że jeszcze nigdy nie leczył nikogo, kto połknął AirPod. Ale bardzo często zdarzają mu się przypadki usuwania ciał obcych u małych dzieci.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)