Trwa ładowanie...

Konferencja Apple. Jest nowy iPhone i iPad. Oto najnowsze produkty i usługi

Zakończyła się konferencja Apple. Jest nowy iPhone, nowy iPad i Apple Watch. Znamy też szczegóły i cenę abonamentu telewizji Apple TV i abonamentu na gry Apple Arcade. Oto co Apple zaprezentowało na swoim corocznym wydarzeniu.

Share
Konferencja Apple. Jest nowy iPhone i iPad. Oto najnowsze produkty i usługi
Źródło: Apple
d2i9iwp

Świat ujrzał nowego iPhone'a. iPhone 11 ma dwa tylne aparaty fotograficzne: zwykły i szerokokątny, a także wsparcie dla technologii dźwięku Dolby Atmos. Będzie dostępny w 6 kolorach.

Apple
Źródło: Apple

iPhone 11 może nagrywać wideo w rozdzielczości 4K przy pomocy głównego obiektywu. Ale większa zmiana dotyczy tego przedniego. "Aparat do selfie" również może nagrywać w 4K i 60 klatkach na sekundę, a nawet w zwolnionym tempie.

Apple
Źródło: Apple

Smartfon jest wyposażony w nowy, potężny procesor A13 Bionic. Apple chwali się również, że telefon jest fabrycznie odporny na zalanie. Cena została ustalona na poziomie 599 dolarów, czyli 2740 zł (cena bez VAT). Więcej o nowym iPhone 11 przeczytacie na Komórkomanii.

d2i9iwp

iPhone 11 Pro

Nowy iPhone 11 Pro ma 3 główne aparaty fotograficzne i występuje w dwóch rozmiarach: 5,8 cali i 6,5 cali. Również jest wyposażony w nowy procesor A13 Bionic. Sprzęt ma działać 4 godziny dłużej niż poprzedni model - iPhone XS Max. Do zestawu dołączona jest 18-watowa szybka ładowarka.

Apple
Źródło: Apple

iPhone 11 Pro. Aparat fotograficzny

Nowy iPhone 11 Pro został wyposażony w 3 obiektywy:

  • szerokokątny obiektyw 120 stopni
  • teleobiektyw o dwukrotnym przybliżeniu
  • standardowy obiektyw

Wszystkie aparaty nagrywają wideo w jakości 4K z prędkością 60 klatek na sekundę. Nowym trybem aparatu fotograficznego w iPhone 11 jest Deep Fusion. Wykorzystuje on sieci neuronowe do najlepszego odwzorowania szczegółów. W tym celu aparat robi 9 różnych zdjęć i łączy je w jedno.

Apple
Źródło: Apple

iPhone 11 Pro. Cena

iPhone 11 Pro będzie kosztował 999 dolarów, iPhone 11 Pro Max 1099 dolarów. Z okazji premiery nowych smartfonów spadły ceny poprzednich modeli. Cena iPhone 8 zaczyna się od 449 USD, a iPhone XR od 599 USD.

Apple Arcade

Zapowiedziane już wcześniej Apple Arcade to nowa platforma dla gier mobilnych. Będzie działało na zasadzie subskrypcji. Zagramy na komputerach Mac, iPhone'ach, iPadach i Apple TV. Nowe gry będą dodawane co miesiąc. Wśród partnerów znalazło się m.in. Konami, która wydało na Apple Arcade nową wersję gry Frogger.

d2i9iwp

Kolejnym studiem jest Capcom, znany przede wszystkim z serię Street Figher. W ramach Apple Arcade Konami wydało grę Human Last Surviver – zręcznościową platformówkę, której akcja rozgrywa się pod wodą. Usługa ma być dostępna w 150 krajach od 19 października. Za dostęp w abonamencie rodzinnym zapłacimy 4,99 dolarów miesięcznie.

Apple TV Plus

Apple TV Plus to nowa usługa streamingowa podobna do Netflixa. Jej premiera będzie miała miejsce 1 listopada 2019 w ponad 100 krajach. Będzie kosztować 4,99 dolarów miesięcznie w abonamencie rodzinnym.

Apple TV Plus będzie miał w bazie znane filmy i seriale oraz ekskluzywne tytuły dostępne tylko w Apple TV Plus. Są nimi m.in.: "For All Mankind, Dickinson", "The Morning Show" ze Stevem Carellem i Jennifer Aniston i "See" z Jasonem Mamoa znanym z "Gry o Tron". Darmowy rok Apple TV Plus będzie dodawany do każdego nowego urządzenia Apple.

Nowy iPad z systemem iPad OS

10,2-calowy iPad z bezprzewodowym piórkiem jest następcą najbardziej popularnego iPada w historii Apple - iPada 6. generacji. Będzie kosztował 329 dolarów, czyli 1290 złotych. iPad 7. generacji ma większy ekran i magnetyczne złącze klawiatury. Ma 8-megapikselowy aparat, baterię oferującą10 godzin pracy, TouchID i obudowę wykonaną w 100 proc. z materiałów z recyklingu.

Apple
Źródło: Apple

Nowy Apple Watch

Smartwach Apple Watch skupia się przede wszystkim na kwestiach zdrowotnych. Apple ogłosił w związku z tym 3 programy badawcze:

  • Apple hearing study - badanie, które sprawdzi, jak hałas wpływa na zdrowie
  • Apple women's health study - badanie, które skupi się na zdrowiu kobiet
  • Apple heart and movement study - badanie chorób serca
Apple
Źródło: Apple

Jedną z głównych cech Apple Watcha 5. generacji będzie to, że ekran pozostanie stale włączony. W wielu konkurencyjnych rozwiązaniach musimy najpierw dotknąć ekranu, aby ten się "zaświecił".

d2i9iwp

Apple Watch ma wbudowany czujnik światła zmniejszający jasność ekranu w ciemnych otoczeniach. Bateria pozwala na 18-godzinne działanie. Nowością w Apple Watch 5 jest... kompas, który pozwoli ulepszyć doświadczenie m.in. w aplikacji mapy. Każdy Apple Watch 5 będzie wyposażony w możliwość alarmowego powiadomienia służb ratunkowych w 150 krajach bez konieczności posiadania iPhone'a.

Apple
Źródło: Apple

Apple Watch 5 będzie dostępny w nowych kopertach: tytanowej, ceramicznej oraz z czarnej stali. Będzie kosztował 399 dolarów za zwykły model i 499 z GSM. Natomiast Apple Watch 3 staniał do 199 dolarów.

d2i9iwp

Podziel się opinią

Share
d2i9iwp
d2i9iwp
Więcej tematów