Chiny usuwają aplikacje. Wśród skasowanych amerykański TripAdvisor

Chiny oczyszczają swoją cyberprzestrzeń
Chiny oczyszczają swoją cyberprzestrzeń
Źródło zdjęć: © Pixabay
Karolina Modzelewska

08.12.2020 16:18, aktual.: 02.03.2022 18:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Władze Chin zdecydowały o usunięciu 105 aplikacji w ramach kampanii oczyszczania internetu ze szkodliwych treści. Według przedstawicieli rządu, aplikacje, które znalazły się na celowniku, rozpowszechniały treści związane z pornografią, prostytucją, hazardem lub przemocą.

Jak informuje Reuters, Chiny dokładnie przeglądają aplikacje dostępne na terenie kraju, kasując te, które zawierają szkodliwe treści. W oświadczeniu opublikowanym we wtorek 8 grudnia władze zaznaczyły, że każda ze skasowanych aplikacji naruszyła co najmniej jeden z przepisów dotyczących cyberprzestrzeni. Nie podały jednak żadnych szczegółów.

TripAdvisor znika z Chin

Reuters próbował skontaktować się z biurem TripAdvisor w Pekinie, w celu uzyskania komentarza. Nikt jednak nie skomentował sprawy. Przypomnijmy, TripAdvisor jest platformą turystyczną dającą dostęp do ponad 859 milionów opinii na temat hoteli, restauracji, atrakcji turystycznych, czy innych, istotnych z punktu widzenia podróżnika informacji na całym świecie.

Za pośrednictwem strony internetowej i aplikacji mobilnej dla systemów iOS, Android czy Windows, można w łatwy sposób zarezerwować hotel, bilety na popularne wycieczki czy zarezerwować stolik w wybranej restauracji. Dostępne są również porównywarki cen oraz fora, na których zainteresowani mogą wymieniać się doświadczeniami. TripAdvisor jest dostępny w 28 językach (również w polskim) na blisko 50 rynkach.

Chińczycy kasują aplikacje

Chiny oświadczyły, że 5 listopada 2020 roku rozpoczęły nową kampanię, koordynowaną przez Cyberspace Administration of China w odpowiedzi na rosnące wzburzenie opinii publicznej, wywołane powszechnością treści uznawanych za obraźliwe.

Władze podkreślają, że będą dalej regulowały kwestie związane z aplikacjami i usuwały te, które naruszają prawo. Chiny w bardzo restrykcyjny sposób pochodzą do swojej cyberprzestrzeni, a kary za różnego rodzaju wykroczenia w tym obszarze nie są rzadkością - niezależnie od tego, czy aplikacja jest obsługiwana przez firmę krajową czy zagraniczną.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)