Chiny testują nową broń? Internauci dotarli do dwuznacznych zdjęć

Chiny testują nową broń? Internauci dotarli do dwuznacznych zdjęć

Chiny testują nową broń? Internauci dotarli do dwuznacznych zdjęć
Źródło zdjęć: © US Navy
Bolesław Breczko
05.02.2018 15:04

Chińscy internauci opublikowali w mediach społecznościowych zdjęcie okrętu desantowego sił morskich ChRL, który ma na dziobie zamontowane duży system artyleryjski wyglądem i rozmiarami przypominający działo elektromagnetyczne.

Umieszczone w sieci fotografie wyraźnie pokazują zamontowaną na dziobie niewielkiego desantowca „Haiyang Shan” typu 072III o numerze burtowym 936 dużą wieżę armatnią, która może mieścić działo elektromagnetyczne. Świadczy o tym wygląd tej wieży, jej rozmiar oraz wymiary samej „lufy”, które są większe od tych, jakie spotyka się na podobnego rodzaju rozwiązaniach. Zainteresowanie internautów było tym większe, że na innych okrętach desantowych typu 072III na dziobie zamontowana jest tylko otwarta wieżyczka dla dwulufowego zestawu przeciwlotniczego kalibru 37 m.

Dodatkowo na śródokręciu „Haiyang Shan” znajduje się obecnie duża ilość kontenerów, które według przypuszczeń internautów mogą mieścić system elektrycznego zasilania armaty, układ chłodzenia oraz pomieszczenia mieszkalne dla zespołu technicznego. Sfotografowany okręt znajdował się w tym czasie w stoczni Wuchang Shipyard w Hubei co oznacza, że na jego pokładzie zainstalowano prawdopodobnie prototyp nowego rozwiązania.

Jeżeli przypuszczenia internautów okazałyby się prawdziwe to nie Stany Zjednoczone, a Chiny byłyby pierwszym krajem, który zamontowałby działo elektromagnetyczne na pokładzie swoich okrętów i miałby możliwość operacyjnego wykorzystywania zalet tego rodzaju uzbrojenia.

Źródło artykułu:Defence24
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)