Trwa ładowanie...

Chiny: Nowy wojskowy samolot, który wygląda jak latający spodek [Zobacz zdjęcia]

Nowy chiński samolot z pewnością mógłby zagrać w filmach o przybyszach z kosmosu i nikt, nawet przez chwilę nie pomyślałby, że to śmigłowiec, który został stworzony na potrzeby wojska.

Share
Chiny: Nowy wojskowy samolot, który wygląda jak latający spodek [Zobacz zdjęcia] Źródło: East News, fot: Ding Lin/Xinhua News/East News
d489hxz

Nowy samolot został zaprezentowany podczas wystawy śmigłowców w Chinach. Media już wcześniej obiegły informacje o pojeździe, który łudząco przypomina latający spodek.

Chiny: Nowy śmigłowiec dla wojska

Z informacji zaprezentowanych w trakcie wystawy wynika, że samolot zostanie wyposażony w 16-metrowy wirnik, generujący siłę nośną, a także opancerzoną zewnętrzną powłokę. Dodatkowo będzie posiadał dwa silniki odrzutowe.

Super Great White Shark będzie miał 7,6 metra długości i 2,8 metra szerokości. Na swoim pokładzie pomieści dwóch pilotów, a jego maksymalna prędkość wyniesie 650 km/h.

Wojsko. Wojna cyfrowa

Samolot przypominający latający spodek to szybki śmigłowiec zaprojektowany do celów prowadzenia przyszłej cyfrowej wojny. Cała koncepcja dowodzi, że Chiny, podobnie jak Stany Zjednoczone, stale próbują ulepszać rozwiązania stosowane w przypadku wojskowych samolotów. Mają być szybsze, trudniejsze do zauważenia i zestrzelenia.

Źródło: Futurism, Globa Times

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d489hxz

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d489hxz
d489hxz
Więcej tematów