Chiny: Nowy wirus, który powoduje ostre zapalenie płuc. Nowe przypadki zachorowań

Chiny: Nowy wirus, który powoduje ostre zapalenie płuc. Nowe przypadki zachorowań
Źródło zdjęć: © East News | Bartlomiej Magierowski
Karolina Modzelewska

16.01.2020 11:52, aktual.: 22.01.2020 12:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

WHO ostrzega przed rozprzestrzeniającym się koronawirusem, który pojawił się w Chinach. Bardzo szybko przenosi się z człowieka na człowieka. Japońskie ministerstwo zdrowia poinformowało, że odnotowano pierwszy przypadek zachorowania u mężczyzny, który wrócił z chińskiego miasta Wuhan.

W Wuhan w Chinach odnotowano 41 przypadków zachorowania na ostre zapalenie płuc. Jeden z pacjentów zmarł. Wstępne analizy dowodzą, że choroba może być wywołana nowym typem koranowirusa.

Wirus szybko się rozprzestrzenia, a Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ostrzega, że może przenosić się z człowieka na człowieka.

- Według informacji, jakimi dysponujemy, możliwe, że dochodzi do zarażenia się wirusem pomiędzy ludźmi, potencjalnie wśród rodzin – zaznaczyła szefowa oddziału nagłych chorób - Maria Van Kerkhove.

Koronawirusa to duża rodzina wirusów, o których wiadomo, że wywołują różne choroby. Od zwykłego przeziębienia do poważniejszych chorób np. zespołu ciężkiej niewydolności oddechowej.

Wirus najprawdopodobniej dotarł już do Japonii. Ministerstwo zdrowia podało, że zdiagnozowano go u 30-letniego mężczyzny. Chory mieszka nieopodal Tokio, ale niedawno wrócił z podróży do Wuhan, gdzie rozprzestrzenia się wirus.

WHO podało ogólne wytyczne postępowania w przypadku zachorowań na nowego koronawirusa. Na razie, nie ma specjalistycznych metod leczenia choroby. Zaleca się stosowanie leków antywirusowych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także