Chiny. Leo Expres: Chińskie pociągi CRRC pojadą z pasażerami rok później

Chiny. Leo Expres: Chińskie pociągi CRRC pojadą z pasażerami rok później

Chiny. Leo Expres: Chińskie pociągi CRRC pojadą z pasażerami rok później
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Adam Bednarek
15.07.2019 12:29, aktualizacja: 15.07.2019 13:27

Jeszcze nie wyjechały na tory, a już mają opóźnienie. Chińskie pociągi dla Leo Express jednak nie dojadą na czas. Na CRRC Czesi, a przez to i Polacy, poczekają dłużej.

Trzy pociągi zostaną wysłane do Europy statkiem jeszcze w drugiej połowie roku - pisaliśmy, gdy przewoźnik pochwalił się nowymi modelami. Wówczas zwróciły naszą uwagę nietypowym wyglądem - przypominały twarz Transformera albo nawet pojazd Batmana.

Oryginalnie prezentujące się pociągi - projekt na wyłączność Leo Express, tych pojazdów w barwach innych przewoźników nie zobaczymy - jednak się spóźnią. Termin planowanej dostawy został przesunięty. Co za tym idzie, nie ma szans na to, by pociągi z pasażerami wjechały na tory jeszcze w tym roku, jak wcześniej planowano.

Mówimy tutaj o naprawdę sporym przesunięciu. Obecnie przewoźnik zakłada, że pociągi wyjadą na tory w grudniu, ale 2020 roku - informuje rynek-kolejowy.pl.

Opóźnienie dotyczyć będzie też Polski. Jak wcześniej zapowiedział przewoźnik, chińskie pociągi zostaną wykorzystane także w Polsce, np. na trasie z Krakowa do Pragi.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (41)