Chiny kończą z samochodami z silnikami spalinowymi. Wprowadzą zakaz ich produkcji i sprzedaży

Chiny kończą z samochodami z silnikami spalinowymi. Wprowadzą zakaz ich produkcji i sprzedaży11.09.2017 21:12
Chiny kończą z samochodami z silnikami spalinowymi. Wprowadzą zakaz ich produkcji i sprzedaży
Źródło zdjęć: © BMW mat. prasowe

Choć o samochodach elektrycznych słyszy się coraz więcej, to jednak ciągle auta z silnikami spalinowymi są najbardziej popularną opcją. Dlatego władze Chin chcą wprowadzić zakaz ich sprzedaży i produkcji.

Jak przyśpieszyć rozwój rynku aut elektrycznych? Chiny znalazły na to trochę radykalny sposób. Rząd chce opracować nowe regulacje prawne, zakazujące produkcji i sprzedaży samochodów z silnikiem spalinowym. Dodatkowo faworyzowani producenci aut elektrycznych otrzymają wsparcie finansowe. Skąd ta nagła troska chińskich władz o ekologię. Została wymuszona - jakość powietrza jest tam tak fatalna, że jeszcze w styczniu z tego powodu konieczne było zamknięcie autostrad i odwołanie sporej ilości lotów. Chiny do 2030 roku chcą ograniczyć emisję CO2, aby zapobiec katastrofie.

To zresztą nie pierwszy kraj, w którym mówi się o zakazie tego typu. Francja już wcześniej ogłosiła to oficjalnie, podobnie jak Wielka Brytania. W Niemczech zostaną wprowadzone trochę mniej restrykcyjne regulacje - do centrów miasta nie wjedzie już żaden stary diesel. Auta elektryczne mają być przyszłością. Powoli przekonujemy się do tego konceptu - wystarczy zobaczyć jeden z ostatnich internetowych virali, na którym 97-latek wyjątkowo ciepło przyjął Teslę Model S. Może projekt chińskiego rządu to może nie taki zły pomysł?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)