Chiny kończą z samochodami z silnikami spalinowymi. Wprowadzą zakaz ich produkcji i sprzedaży

Chiny kończą z samochodami z silnikami spalinowymi. Wprowadzą zakaz ich produkcji i sprzedaży

Chiny kończą z samochodami z silnikami spalinowymi. Wprowadzą zakaz ich produkcji i sprzedaży
Źródło zdjęć: © BMW mat. prasowe
Aleksandra Grzegrzółka
11.09.2017 21:12, aktualizacja: 16.09.2017 14:28

Choć o samochodach elektrycznych słyszy się coraz więcej, to jednak ciągle auta z silnikami spalinowymi są najbardziej popularną opcją. Dlatego władze Chin chcą wprowadzić zakaz ich sprzedaży i produkcji.

Jak przyśpieszyć rozwój rynku aut elektrycznych? Chiny znalazły na to trochę radykalny sposób. Rząd chce opracować nowe regulacje prawne, zakazujące produkcji i sprzedaży samochodów z silnikiem spalinowym. Dodatkowo faworyzowani producenci aut elektrycznych otrzymają wsparcie finansowe. Skąd ta nagła troska chińskich władz o ekologię. Została wymuszona - jakość powietrza jest tam tak fatalna, że jeszcze w styczniu z tego powodu konieczne było zamknięcie autostrad i odwołanie sporej ilości lotów. Chiny do 2030 roku chcą ograniczyć emisję CO2, aby zapobiec katastrofie.

To zresztą nie pierwszy kraj, w którym mówi się o zakazie tego typu. Francja już wcześniej ogłosiła to oficjalnie, podobnie jak Wielka Brytania. W Niemczech zostaną wprowadzone trochę mniej restrykcyjne regulacje - do centrów miasta nie wjedzie już żaden stary diesel. Auta elektryczne mają być przyszłością. Powoli przekonujemy się do tego konceptu - wystarczy zobaczyć jeden z ostatnich internetowych virali, na którym 97-latek wyjątkowo ciepło przyjął Teslę Model S. Może projekt chińskiego rządu to może nie taki zły pomysł?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)