Chillsner - sposób na zimne piwo w kilka sekund

Chillsner - sposób na zimne piwo w kilka sekund
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

25.07.2013 10:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zdecydowana większość piwoszy woli pić ulubiony trunek lekko schłodzony. Jeśli jednak dopiero co zakupiliśmy świeże butelki spod lady, trochę będziemy musieli poczekać, aż w lodówce osiągną optymalną temperaturę. Chyba że skorzystamy z gadżetu o nazwie Chillsner.

Sam gadżet należy wcześniej zmrozić w lodówce, do momentu aż nabierze odpowiedniej temperatury. Następnie po prostu umieszczamy go w butelce. W górnej częściej Chillsner znajdują się otwory, dzięki czemu możemy pić piwo nie wyjmując gadżetu ze środka - napój przepływający przez jego wnętrze będzie się w tym czasie ochładzał.

Czynnikiem chłodzącym w urządzeniu jest specjalny żel, który przed użyciem wymaga 9. minut chłodzenia w zamrażalniku. Po włożeniu do piwa ma utrzymywać niską temperaturę przez około 45 minut.

Chillsner wyglądem przypomina sopel lodu, który od wewnątrz ochładza butelkę z napojem. W jego górnej części znajduje się pokrywka, która tak jak kapsel powstrzymywać ma piwo przed utratą gazu.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Gadżet zaprojektowany i wyprodukowany został przez firmę Corkcicle, która zajmuje się produkcją specjalnych korków do wina. Cena - około 100 złotych.

PS, WP.PL

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)