ycipk-20j07w

Chcesz zarobić ponad 12 tys. złotych? Pozwól zarazić się wirusem grypy

Naukowcy z USA poszukują ochotników, którzy dobrowolnie zgodzą się na zarażenie wirusem grypy. Oczywiście nie za darmo. Śmiałkowie otrzymają całkiem pokaźną kwotę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szczepienie przeciwko grypie
Szczepienie przeciwko grypie (East News, Fot: Bartosz Krupa/East News)
ycipk-20j07w

Naukowcy z amerykańskiego National Institute of Allergy and Infectious Diseases poszukują skutecznego leku na grypę. Swoje rozwiązanie chcą testować na żywych ludzkich organizmach. W związku z tym, że trudno znaleźć ochotników, którzy za darmo zgodzą się "zachorować", postanowili każdemu zapłacić 3300 dolarów. Czyli ponad 12 tys. złotych.

Dobrowolna grypa

Początkowo badania zostaną przeprowadzone na grupie 80 osób. Naukowcy zarażą je wirusem grypy H1N1, czyli wirusem typu A, często określanym jako wirus ptasiej grypy. Jest to łagodniejsza forma choroby, którą można spotkać zarówno u ludzi, jak i u zwierząt np. świń lub ptaków.

ycipk-20j07w

Osoby biorące udział w badaniu muszą przygotować się na tygodniowy pobyt w szpitalu. W jego trakcie naukowcy będą szczegółowo sprawdzać reakcje ich organizmów na H1N1. Chcą uzyskać jak najwięcej informacji o przebiegu choroby i skuteczności substancji podawanych w lekach na grypę.

Ptasia grypa atakuje

Wirus H1N1 przyczynił się do pandemii grypy w Azji w 2009 roku. Naukowcy obawiają się, że brak skutecznego leku może zafundować ludzkości powtórkę z rozrywki.

ycipk-20j07w

Istnieje bowiem szansa, że brak skutecznej szczepionki na H1N1 doprowadzi do powstania mutacji wirusa i choroby, która zdziesiątkuje ludzkość.

Polub WP Tech
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-20j07w

ycipk-20j07w
ycipk-20j07w