Chcesz wydłużyć czas pracy baterii swojego smartfona za pomocą aplikacji?

Chcesz wydłużyć czas pracy baterii swojego smartfona za pomocą aplikacji?

Chcesz wydłużyć czas pracy baterii swojego smartfona za pomocą aplikacji?
Źródło zdjęć: © chip.pl
04.10.2012 14:45

Wielu japońskich użytkowników smartfonów z systemem Android dało się nabrać cyberprzestępcom, którzy obiecywali wydłużenie pracy urządzeń na baterii za pomocą prostych aplikacji.

Ofiary są atakowane w dość tradycyjny sposób –. użytkownik otrzymuje email, w którym znajduje się link do aplikacji obiecującej nawet dwukrotne przedłużenie czasu działania telefonu czy umożliwienie ładowania telefonu za pomocą promieni słonecznych. Oczywiście, nic takiego się nie dzieje, programy służą przestępcom jedynie do skopiowania listy kontaktów zapisanych w telefonach.

Cybeprzestępcy wykorzystali w tym ataku socjotechnicznym najsłabszy punkt obecnych telefonów –. baterie, które nie najlepiej radzą sobie z wielkimi, dotykowymi ekranami i energochłonnymi, potężnymi procesorami. Przez krótki czas pracy znacznie obniża się poziom zadowolenia z posiadania nowoczesnego telefonu. W kolejnej fazie ataków aplikacje rozprzestrzeniały się nie tylko za pomocą zdobytych przez cyberprzestępców adresów e-mail w postaci spamu, ale również w sieciach społecznościowych, gdzie nieświadomi użytkownicy sami podawali linki do złośliwego oprogramowania, wierząc, że faktycznie pomogą podnieść wydajność baterii w smartfonach.

Eksperci Norton zalecają instalowania aplikacji wyłącznie z oficjalnych źródeł, a także zabezpieczenie telefonu dobrym pakietem ochronnym.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Wygnańcy z Nokii lada dzień pokażą nowy smartfon"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (41)