"Charytatywne SMS-y" trzeba poprawić

"Charytatywne SMS‑y" trzeba poprawić

"Charytatywne SMS-y" trzeba poprawić
05.08.2010 23:41, aktualizacja: 06.08.2010 09:14

Koalicja SMS bez VAT uważa, że rozporządzenie Ministra Finansów dotyczące SMS-ów charytatywnych jest ważne, ale wymaga korekt.

O tym rozporządzeniu, które w życie weszło 4. sierpnia, szerzej pisaliśmy w tej wiadomości.

_ Rozporządzenie w obecnym kształcie niesie jednak ze sobą wiele wątpliwości i obaw interpretacyjnych natury prawnej, podatkowej i technicznej. Koalicja zapowiedziała prowadzenie dalszych analiz nad możliwością znalezienia rozwiązania, które pozwoliłoby na skuteczne przekazywanie środków z SMS-ów na cele charytatywne _ - napisano w komunikacie prasowym.

Zdaniem organizacji, docelowo wszystkie środki przekazywane przez abonentów drogą SMS-ową na cele charytatywne winny być zwolnione z podatku VAT. Rozporządzenie w obecnej formie nie gwarantuje takiego rozwiązania i pomija użytkowników prepaid. Organizacja chce opracować takie rozwiązanie, w którym organizacje charytatywne otrzymywałyby równowartość wiadomości SMS bez pomniejszania jej o podatek VAT.

_ Szczegółowa analiza treści Rozporządzenia budzi wątpliwości co do przyjętych w nim rozwiązań. Rozporządzenie w obecnym kształcie może uniemożliwić organizacjom pozarządowym uzyskanie zgody MSWiA na przeprowadzenie zbiórki publicznej w wymaganym czasie i terminie. Niektóre organizacje są wręcz wykluczone z możliwości korzystania z przepisów rozporządzenia _ - napisano w komunikacie.

Koalicję wspierają trzej operatorzy komórkowi - Centertel, Polkomtel i P4.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)