CES 2015: Koalicja na rzecz jeszcze lepszej jakości obrazu

CES 2015: Koalicja na rzecz jeszcze lepszej jakości obrazu
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

08.01.2015 11:38, aktual.: 08.01.2015 12:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wiodące studia hollywoodzkie, marki elektroniki użytkowej, dystrybutorzy treści oraz firmy zajmujące się postprodukcją i spółki technologiczne ogłosiły rozpoczęcie przedsięwzięcia UHD (Ultra High Definition) Alliance —koalicji spółek, które wspólnie chcą ustawić poprzeczkę dla rozrywki filmowej następnej generacji poprzez wprowadzenie nowych standardów obsługujących innowacje w dziedzinie technologii wideo, w tym rozdzielczość 4K i wyższą, wysoki zakres dynamiki, szerszą paletę kolorów oraz dźwięk 3D.

UHD Alliance powstał z myślą o użytkownikach — dostarcza on informacji o treściach i urządzeniach Ultra-HD klasy premium, by zapewnić najlepsze w swojej klasie kino domowe. Przedsięwzięcie koncentruje się również na ułatwianiu użytkownikom korzystania z płynnego, zintegrowanego i wysokiej jakości systemu środowiska Ultra-HD od początku do końca. Treści i urządzenia UHD klasy premium będą wyraźnie oznaczone, tak by użytkownicy mogli je łatwo rozpoznać w sklepach.

Do przedsięwzięcia przystąpiły globalne firmy, w tym DIRECTV, Dolby, LG Electronics Inc., Netflix, Panasonic Corporation, Samsung Electronics Co., Ltd., Sharp Corporation, Sony Visual Product Inc., Technicolor, The Walt Disney Studios, Twentieth Century Fox oraz Warner Bros. Entertainment.

UHD Alliance dąży do tego, by wszystkie ogniwa łańcucha —. od produkcji, przez dystrybucję i korzystanie z treści po możliwości odtwarzania w urządzeniach — spełniały standardy jakości klasy premium, a jednocześnie wprowadzały standardy otwarte i dające elastyczność na rynku, lecz także by dawały użytkownikom pewność, że na swoich urządzeniach mogą oglądać pożądane treści. W nadchodzących miesiącach uczestnicy przedsięwzięcia zbiorą się w celu ustalenia technologicznej mapy drogowej dla szybkiej ewolucji technologii UHD na całym świecie.
CES (Consumer Electronics Show) to najważniejsze targi elektroniki i nowych technologii na świecie. Odbywają się od 1967 roku i nieprzerwanie gromadzą największych producentów ze wszystkich liczących się na rynku dziedzin. Dzielą się oni swoimi nowymi osiągnięciami, prezentują produkty, które w najbliższym czasie trafią na rynek i przedstawiają plany na dalszą przyszłość. Impreza, aktualnie odbywająca się w Los Angeles, pomaga przewidzieć to, jak świat technologii będzie wyglądał przez najbliższy rok.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)