CES 2014: słuchawki i opaska LG, które zadbają o naszą kondycję

Strona głównaCES 2014: słuchawki i opaska LG, które zadbają o naszą kondycję
08.01.2014 10:50
CES 2014: słuchawki i opaska LG, które zadbają o naszą kondycję
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

LG zaprezentowało opaskę LG Lifeband Touch oraz słuchawki LG Heart Rate Earphones, dwa produkty dzięki którym koreański producent wkracza na rynek sprzętu pomagającego w utrzymaniu formy fizycznej. Oba produkty, zaprezentowane na targach 2014 CES, służą m.in. do monitorowania formy fizycznej, mają wygodną konstrukcję oraz są kompatybilne z innymi urządzeniami.

Opaska Lifeband Touch jest inteligentnym rejestratorem aktywności, który ma wygodny kształt oraz jest kompatybilny z pulsometrami, a także ze smartfonami. Natomiast słuchawki Heart Rate Earphones pozwalają na wygodny pomiar tętna podczas wykonywania ćwiczeń. Oba urządzenia zostały opracowane, aby pomóc w kontrolowaniu naszej kondycji fizycznej.

Zarówno opaska, jak i słuchawki mogą bezprzewodowo przesyłać między sobą dane. Po podłączeniu do smartfona (z systemem Android lub iOS) urządzenia mogą wysłać dane do aplikacji LG Fitness oraz do aplikacji innych firm, takich jak MyFitnessPal, Runkeeper, czy MapMyFitness.

288755946535336083
Źródło zdjęć: © (fot. WP.PL)

W opasce Lifeband Touch zastosowano dotykowy panel OLED służący do wyświetlania godziny, danych dotyczących treningu, połączeń przychodzących oraz do sterowania odtwarzaniem muzyki. Opaska została wyposażona w 3-osiowy akcelerometr oraz czujnik wysokości, dzięki którym może precyzyjnie mierzyć podstawowe parametry związane z treningiem, takie jak odległość, prędkość, liczbę kroków, ilość spalonych kalorie, czy tempo. Wszystkie te informacje można wyświetlać przesuwając palec po wyświetlaczu. Gadżet jest lekki i łatwy w obsłudze. Został również wyposażony w algorytm wykrywania ruchu, który automatycznie włącza wyświetlacz, gdy obrócimy nadgarstek. Dzięki technologii bluetooth opaska Lifeband Touch może bezprzewodowo przesyłać dane do smartfona, a także odbierać dane z innych urządzeń, takich jak słuchawki Heart Rate Earphones.

Wspomniane słuchawki LG Heart Rate Earphones są wyposażone w czujnik PerformTek, który w trakcie noszenia gadżetu na uszach, na podstawie przepływu krwi precyzyjnie mierzy takie parametry, jak tętno i maksymalne zużycie tlenu (VO2 max). LG zastosowało elastyczną konstrukcję elementów dousznych, dzięki czemu słuchawki Heart Rate Earphones mają być wygodne w noszeniu. Podłączony do słuchawek moduł Bluetooth pozwala na przesyłanie danych do smartfona lub opaski Lifeband Touch.

Opaska Lifeband Touch umożliwia także odczytywanie wysyłanych przez smartfon powiadomień o połączeniach oraz wiadomościach SMS, natomiast słuchawki Heart Rate Earphones idealnie nadają się do słuchania muzyki przez cały dzień, nie tylko podczas treningów.

Opaska Lifeband Touch oraz słuchawki Heart Rate Earphones będą dostępne w USA w pierwszym półroczu 2014, a następnie będą wprowadzane na inne rynki. Cen tych gadżetów niestety nie poznaliśmy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)