CES 2014: Samsung NX30 zrobi zdjęcia i przypilnuje dzieci

CES 2014: Samsung NX30 zrobi zdjęcia i przypilnuje dzieci

CES 2014: Samsung NX30 zrobi zdjęcia i przypilnuje dzieci
Źródło zdjęć: © chip.pl
03.01.2014 09:30

Nowy topowy bezlusterkowiec Samsunga to z jednej strony spadkobierca modelu NX20 (korpus), a z drugiej – modelu NX300 (wnętrzności). Ale dochodzi do tego jeszcze coś ekstra.

Obraz
© (fot. chip.pl)

Na dobrą sprawę rewolucji nie ma. Matryca ta sama, co w modelu NX300. hybrydowy system ustawiania ostrości (naprawdę wydajny) ten sam, co w NX300, natomiast korpus bardziej przypomina jednak tradycyjną lustrzankę (podobnie jak wcześniej NX20). Największą zmianą, która rzuca się od razu w oczy, jest zatem... wizjer elektroniczny (2,35 mln pikseli), który można nie tylko wysunąć, ale także obrócić do góry (nawet o 80 stopni).

Jeśli dodamy do tego obracany na wszelkie możliwe sposoby duży ekran w technologii AMOLED (7. procent jaśniejszy niż w modelu NX20), to naprawdę "gibkość i giętkość" Samsunga NX30 robi niezłe wrażenie.

Obraz
© (fot. chip.pl)

Do tego dochodzą jeszcze inne zmiany –. skrócenie minimalnego czasu naświetlania do 1/8000 s, zdjęcia seryjne 9 kl./s albo zapis filmów wideo w rozdzielczości 1080/60p z "podwójną stabilizacją".

Łączność Wi-Fi wzbogacona została o tryb NFC i "otoczona" nowymi aplikacjami i poleceniami, dzięki którym szybki transfer wykonanych zdjęć ma być jeszcze łatwiejszy i wygodniejszy. I jeszcze jedna ciekawostka na koniec: NX3. może być także wykorzystywany jako... elektroniczna niania.

Samsung NX3. cena: niestety cena ani data wejścia na rynek nie zostały jeszcze podane.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Windows 8.1 już (prawie) jak Windows Vista...

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)