CES 2013: LG też pokazało wygiętego OLEDA. Twierdzą, że są pierwsi na świecie

CES 2013: LG też pokazało wygiętego OLEDA. Twierdzą, że są pierwsi na świecie

CES 2013: LG też pokazało wygiętego OLEDA. Twierdzą, że są pierwsi na świecie
Źródło zdjęć: © WP.PL
09.01.2013 21:59, aktualizacja: 10.01.2013 09:36

Na stoisku LG pokazano kilka nowych rozwiązań, jednak największą furorę zrobił wygięty ekran OLED. W przeciwieństwie do Samsunga, ekranów postawiono kilka, a nie tylko jeden. Oczywiście LG twierdzi, że to oni jako pierwsi na świecie stworzyli wygięty ekran w telewizorze typu OLED. Należy się zatem spodziewać, że spór o palmę pierwszeństwa skończy się zwyczajowo w sądzie.

LG nie podało absolutnie żadnych danych technicznych, a na próbę uzyskania odpowiedzi na pytania o jakichkolwiek szczegóły, przedstawiciele firmy dyplomatycznie odpowiadali, że parametry są świetne. Rewelacyjny kontrast, rewelacyjne nasycenie kolorów i tak dalej. Jednego LG było pewne - telewizor będzie bardzo drogi i nie pojawi się szybko w sklepach.

Kiedy patrzyliśmy na wygięty ekran OLED mieliśmy wrażenie dużo większej głębi obrazu, niż to ma miejsce w klasycznym, płaskim telewizorze. Mimo, iż samo wygięcie ekranu jest zbliżone do tego, co zrobił Samsung (oba telewizory są odgrodzone od zwiedzających taśmą), to nawet tak niewielkie wygięcie daje wrażenie zupełnie innej interakcji z obrazem.

Obraz
© (fot. WP.PL)

Zarówno kolorystyka, nasycenie barw, kontrast i jasność wydawały się nam bardzo poprawne, jednak ciężko to stwierdzić w warunkach specyficznego oświetlenia na targach. Pierwsze egzemplarze, które będzie można obejrzeć dokładnie zobaczymy niestety dopiero pod koniec roku.

Z Las Vegas, Jarosław Babraj

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)