CES 2012: Intel i Motorola będą razem robić telefony

CES 2012: Intel i Motorola będą razem robić telefony
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

13.01.2012 12:39, aktual.: 13.01.2012 14:29

Intel i Motorola poinformowały o zawarciu wieloletniego partnerstwa strategicznego. Umowa obejmuje smartfony z procesorami Intel Atom i platformą Android, które Motorola wprowadzi do sprzedaży w tym roku.

Współpraca, która obejmuje również tablety, połączy procesory Intela z doświadczeniem Motoroli w dziedzinie projektowania urządzeń mobilnych. Celem zawartego porozumienia ma być opracowanie produktów cechujących się wysoką wydajnością, długim czasem pracy na zasilaniu bateryjnym oraz wygodą obsługi.

Strategiczne partnerstwo Intela i Motorola Mobility ułatwi wprowadzanie dalszych innowacji w miarę, jak obydwie firmy będą planować wykorzystanie energooszczędnych intelowskich układów SoC w ofercie urządzeń mobilnych Motorola Mobility. Firmy podejmą współpracę w zakresie sprzętu, oprogramowania i usług, aby dostarczać kompletne rozwiązania, które połączą długi czas pracy na zasilaniu bateryjnym, większą wydajność obliczeniową, zaawansowane funkcje rejestrowania obrazu i odtwarzania wideo oraz płynne połączenia bezprzewodowe. Pierwsze słuchawki jeszcze w tym roku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)