CES 2011: Network Blu‑ray i systemy kina domowego z dostępem do internetu

CES 2011: Network Blu-ray i systemy kina domowego z dostępem do internetu
Źródło zdjęć: © LG

10.01.2011 10:32, aktual.: 10.01.2011 14:58

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Funkcja SmartTV, obsługa technologii 3D i łączność bezprzewodowa to tylko niektóre z cech najnowszych modeli przygotowanych na 2011 rok...

LG Electronics przedstawił na międzynarodowych targach Consumer Electronics Show 2011 w Las Vegas, rodzinę sieciowych odtwarzaczy Blu-ray i systemów kina domowego na 2011 rok. Wśród produktów wyróżnia się sieciowy odtwarzacz Blu-ray z funkcją LG SmartTV i zintegrowanym dyskiem twardym o pojemności 250 gigabajtów. Pozwala on na przechowywanie i odtwarzanie muzyki, zdjęć, osobistego wideo oraz filmów z internetowych serwisów VUDUTM.

Na targach zostanie zaprezentowanych sześć sieciowych odtwarzaczy Blu-ray 201. i systemów kina domowego, które obsługują treści 3D i posiadają funkcję LG SmartTV. LG SmartTV oferuje łatwy w użyciu interfejs umożliwiający dostęp do tysięcy filmów, teledysków oraz aplikacji, które można dostosować do indywidualnych potrzeb. W celu wygodnej nawigacji można pobrać na iPhone i smartfony z systemem Android bezpłatną aplikację z pełną klawiaturą QWERTY do kontrolowania urządzenia.

Większość sieciowych odtwarzaczy Blu-ray 201. i systemów kina domowego ma łączność Wi-Fi 802.11n (wbudowaną lub dostępną po zakupie adaptera Wi-Fi). Posiadają również funkcję Digital Living Network Alliance (DLNA). Dodatkowym udogodnieniem jest funkcja MusicID współpracująca z serwisem Gracenote, umożliwiająca odsłuchanie piosenki z filmu lub programu telewizyjnego poprzez naciśnięcie przycisku na pilocie. Serwis Gracenote udostępnia informacje o utworze, na temat wykonawcy i gatunku, a także okładki albumu.

Sieciowe odtwarzacze Blu-ray i systemy kina domowego Blu-ray charakteryzuje smukła, kompaktowa konstrukcja.

Sieciowe odtwarzacze Blu-ray

Flagowym modelem z linii sieciowych odtwarzaczy Blu-ray LG na 201. rok jest BD690, jedyny odtwarzacz Blu-ray wyposażony w zintegrowany dysk twardy o pojemności 250 GB. Dzięki niemu można stworzyć bibliotekę mediów, która pozwala przechowywać i odtwarzać muzykę, zdjęcia i filmy zakupione w serwisie VUDU. Ponadto treści cyfrowe można zaimportować przez port USB lub Ethernet.

Aby w pełni wykorzystać zalety formatu Blu-ray, sieciowe odtwarzacze LG zapewniają też komfortowy dostęp do usługi BD Live, która oferuje szeroką gamę treści, w tym dodatkowe sceny filmowe, nowe zwiastuny oraz możliwość czytania streszczeń i oceniania filmów. Dołączono również funkcje Bonus View, które zapewniają dostęp typu „obraz w obrazie”. do dodatków na płycie Blu-ray, umożliwiając użytkownikom przełączanie się między ulubionymi scenami filmu a bonusowymi materiałami. Ci, którzy mają bibliotekę pełną zarówno tytułów standardowych, jak i wydanych na Blu-ray, docenią skalowanie standardowych filmów DVD do rozdzielczości 1080p.

LG wprowadziła na rynek łącznie sześć nowych odtwarzaczy sieciowych Blu-ray. Zaprezentowano również pierwszy w historii przenośny odtwarzacz Blu-ray (model BP650). Poniżej znajdują się pełne informacje dotyczące poszczególnych modeli.

BD690 - Flagowy odtwarzacz sieciowy Blue-ray Full HD 1080. z obsługą treści 3D zawiera LG SmartTV oraz dysk twardy 250GB z funkcją MusicID. Jest również wyposażony w moduł Wi-Fi oraz funkcję DLNA (serwer i klient).
Czołowym przedstawicielem nowych sieciowych systemów kina domowego Blu-ray firmy LG jest model LHB976. To eleganckie, stylowe rozwiązanie audio-wideo z 3-kanałową technologią głośników bezprzewodowych zapewnia obsługę treści 3D oraz dostęp bezprzewodowy do LG SmartTV.

Nowy system kina domowego Blu-ray o mocy wyjściowej 110. W z sześcioma kanałami w konfiguracji 5.1 i opracowaną przez LG technologią głośników z jedwabną membraną ma generować dynamiczny dźwięk przestrzenny. Uzupełnieniem systemu jest subwoofer oraz dwa bezprzewodowe głośniki tylne, które można ustawić w dowolnym miejscu pokoju. Ponadto przednie głośniki satelitarne można postawić na podłodze albo zawiesić na ścianie.

System LHB97. wyposażono w technologię głośników bezprzewodowych, która wykorzystuje metodę cyfrowego rozpraszania widma w celu zapewniania lepszej jakości sygnału. Funkcja ta przyspiesza instalację i eliminuje plątaninę kabli, która odciąga uwagę od samego systemu.

System obsługuje zaawansowane dekodowanie formatów audio, takich jak Dolby True HD oraz DTS-HD Master Audio Essential. Ponadto LHB97. umożliwia bezpośrednie podłączenie iPoda i iPhone’a do wygodnego adaptera ze stacją dokowania.

LHB97. odtwarza szeroką gamę formatów multimedialnych, od płyt CD, DVD i Blu-ray do treści przesyłanej strumieniowo przez sieć, a wszystko to z poziomu pojedynczego systemu kina domowego. Dwa wejścia HDMI (wersja 1.4) zapewniają też wysoką jakość dźwięku i możliwość wygodnego podłączenia takich urządzeń, jak dekodery telewizji kablowej i konsole do gier. Model ten ma również certyfikat DLNA, a zatem oferuje łatwy dostęp do treści przechowywanej w innych kompatybilnych urządzeniach.

LG zaprezentowało również pierwszy "HD Sound Bar" (model LSB316), zaprojektowany z myślą o tym, by użytkownicy zaawansowanych płaskich monitorów LG mogli się cieszyć również znakomitym dźwiękiem. LSB31. zawiera sześć membran w zgrabnym, stylowej obudowie, którą można umieścić bezpośrednio pod ekranem lub zawiesić na ścianie. Dołączono do niego bezprzewodowy subwoofer, który emituje głębokie basy i może zostać umieszczony poza polem widzenia.

LG wprowadziło na rynek łącznie cztery nowe odtwarzacze sieciowe Blu-ray. Poniżej znajdują się pełne informacje dotyczące tych modeli:

LHB976 - Flagowy system kina domowego Blu-ray Full HD 1080. z obsługą treści 3D zawiera LG SmartTV, ma moc wyjściową 1100 W z kanałami w konfiguracji 5.1 oraz głośniki bezprzewodowe. Jest również wyposażony w moduł Wi-Fi, stację dokowania do urządzeń iPod i iPhone oraz funkcje MusicID i DLNA.

Obraz
© LG LHB976 (fot. LG)

LHB536 - system kina domowego Blu-ray Full HD 1080. z obsługą treści 3D zawiera LG SmartTV i ma moc wyjściową 1100 W z kanałami w konfiguracji 5.1. Ma również wbudowany moduł WiFi, stację dokowania do urządzeń iPod i iPhone oraz funkcje MusicID i DLNA.

Obraz
© LG LHB536 (fot. LG)

LHB336 - system kina domowego Blu-ray Full HD 1080. z obsługą treści 3D zawiera LG SmartTV z aplikacjami do smartfona i ma moc wyjściową 1100 W z kanałami w konfiguracji 5.1. Obsługuje również funkcje Wi-Fi (wymagają adaptera sprzedawanego oddzielnie) i jest wyposażony w stację dokującą dla urządzeń iPod i iPhone oraz funkcje MusicID i DLNA.

Obraz
© LG LHB536 (fot. LG)

LHB326 - system kina domowego Full HD 1080. z obsługą treści 3D zawiera opcje łączności z NetFlix, Vudu, CinemaNow i YouTube i ma moc wyjściową 1100 W z kanałami w konfiguracji 5.1. Obsługuje również funkcje Wi-Fi (adapter w zestawie) oraz MusicID.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)