CES 2010 - nowe plazmy LG

CES 2010 - nowe plazmy LG

CES 2010 - nowe plazmy LG
07.01.2010 11:13, aktualizacja: 07.01.2010 11:23

LG wprowadza na rynek 8 nowych modeli na rok 2010. Na pierwsze miejsce wysuwa się nowa seria LG INFINIA, która jest liderem pod względem stylu, technologii i opcji rozrywki.

LG zupełnie zmieniło wygląd telewizorów plazmowych wprowadzanych na rynek w 201. r. Nowe zestawy są znacznie cieńsze i lżejsze. Nowe modele mają zaledwie 5 cm głębokości i są ok. 37% cieńsze od poprzednich modeli. Nowa stylistyka wpłynęła także na zmniejszenie wagi urządzeń. W najskrajniejszym przypadku wagę 60-calowego telewizora plazmowego HD obniżono o ponad 40% do zaledwie 43 kilogramów.

Modele LG PK75. i LG PK950 zdobyły certyfikat „THX Display Certificatio”. Nowe modele są również wyposażone w technologię Sub-Field Driving 600 Hz, funkcję „Skin Glass”, system Dual XD Engine oraz filtr TruBlack zapewniający wysoką jakość obrazu w jasnych pomieszczeniach. Technologia Sub-Field Driving 600 Hz przyspiesza czas reakcji poprzez proces wzbudzania pikseli aż 10 razy na jeden cykl, co automatycznie przekłada się na wyraźniejszy obraz.

Obraz
© PK750 (fot. LG)

System Protective Skin Glass zmniejsza odległość pomiędzy szkłem zewnętrznym a filtrem o 70%, co eliminuje wrażenie podwójnego obrazu i zmniejsza refleksy świetlne. Technologia Dual XD Engine LG Electronics umożliwia przekształcenie materiału o standardowej rozdzielczości w treści, o jakości zbliżonej do HD. Technologia ta gwarantuje też niezmiernie dokładne odwzorowanie koloru. Filtr TruBlack redukuje odbicia światła z otoczenia, zapewniając głębsze poziomy czerni i zwiększając kontrast, co pozwala otrzymać ostrzejszy i wyraźniejszy obraz w jasno oświetlonym pomieszczeniu.

Zarządzanie treścią i opcje łączności
Serie modeli plazmowych LG PK95. i LG PK750 zapewniają wiele możliwości podłączenia urządzeń, dzięki którym można w pełni korzystać z multimediów , w tym technologii NetCast Entertainment Access. Dzięki technologii NetCast klienci mogą uzyskać dostęp do wielu serwisów zawierających treści online:
• Skype: (niezbędna jest kamera i inne urządzenia, do nabycia osobno).
• Netflix: Nowa wersja systemu Netflix 2.0 umożliwia klientom transmisję strumieniową tysięcy filmów bez dostępu do komputera.
• VUDU: Umożliwia klientom wypożyczenie lub zakup filmów i programów telewizyjnych. Obejmuje katalog ponad 2000 pozycji w wysokiej rozdzielczości
• YouTube
• Napster:
• Yahoo! Widget Engine: Zapewnia dostęp do różnych aplikacji określanych jako widgety TV, które umożliwiają widzom korzystanie z popularnych usług internetowych i internetowych multimediów za pośrednictwem aplikacji specjalnie przystosowanych do potrzeb konkretnego widza
Firma LG Electronics udostępniła również technologię Digital Living Network Alliance (DLNA) we wszystkich plazmowych modelach telewizorów LED. Technologia ta zapewnia klientom dostęp do treści przechowywanych na innych urządzeniach zgodnych z certyfikatem DLNA, zainstalowanych w domu, takich jak na przykład komputery osobiste.

Poza gniazdem do podłączenia kabla Ethernet, proste opcje konfiguracji dostępu do Internetu sprawiają, że wszystkie telewizory z funkcją NetCast można zintegrować w ramach domowej sieci bezprzewodowej za pomocą adaptera USB (opcja dodatkowa). Modele LG PK95. i LG PK750 z funkcją NetCast obsługują również funkcję odtwarzania multimediów z urządzenia podłączonego przez port USB, w tym zdjęć (JPG), muzyki (MP3) oraz filmów (DivX HD).

W celu zapewnienia jeszcze większej wygody i swobody konfiguracji i instalacji, wszystkie plazmowe telewizory LG z funkcją NetCast oferują bezprzewodową transmisję Full HD 1080. za pośrednictwem „bezprzewodowego koncentratora multimedialnego” na odległość nawet 30 metrów. Po podłączeniu do koncentratora komponentów źródłowych, takich jak odtwarzacz Blu-ray, dekoder telewizji kablowej lub satelitarnej oraz konsola do gier wideo, możliwa jest transmisja sygnału do dyskretnego odbiornika umieszczonego na tylnym panelu telewizora.

Obraz
© (fot. LG)

Zdalne sterowanie
Telewizory LG Electronics serii LG PK95. wyposażone są także w unikalny system zdalnego sterowania „Magic Wand” (Czarodziejska różdżka), który zapewnia wyjątkowo wygodną obsługę zestawu. Ten „czarodziejski” interfejs użytkownika łączy w sobie menu, przyciski sterujące komponentami, a nawet wbudowane gry. Dostęp do wszystkich funkcji można uzyskać za pomocą prostego pilota, obsługiwanego jedynie najpotrzebniejszymi przyciskami i ruchami ręki. Sterowanie ekranem za pomocą pilota przypomina sterowanie konsolą do gier Wii.

Ekspansja telewizorów plazmowych
LG Electronics zaprezentował na targach jeszcze dwie inne serie telewizorów plazmowych, mianowicie modele LG PK550 i LG PJ350, które oferują odpowiednio opcje 1080p i 720p i w niczym nie ustępują innym pod względem funkcji czy wzornictwa. Obie serie mają ramę TruSlim, dzięki czemu głębokość ramy wynosi zaledwie 2,3 cm. Są one ponadto cienkie — ich głębokość wynosi zaledwie 5 cm — i wyposażone w system Skin Glass polepszający jakość obrazu. Cechy te stanowią uzupełnienie wielu funkcji, które zawiera praktycznie każdy telewizor LG HD.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)