CES 2009: netbook Sony nie do kupienia w Polsce

CES 2009: netbook Sony nie do kupienia w Polsce

CES 2009: netbook Sony nie do kupienia w Polsce
08.01.2009 11:32, aktualizacja: 08.01.2009 12:26

Na Consumer Electronics Show 2009 koncern Sony zaprezentował oficjalnie netbook własnej produkcji, którego zapowiedź w dniach poprzedzających targi wywoływała niemałe poruszenie. Vaio P - bo takie oznaczenie nosi rodzina netbooków japońskiej firmy - to komputer z 8-calowym panoramicznym ekranem, którego gabaryty pozwalają nawet na przenoszenie w kieszeni. Niestety, mamy już oficjalne potwierdzenie, że sprzęt nie będzie dostępny do nabycia w Polsce.

Komputer pracuje w oparciu o procesor Intel Atom Z520. Dane składować można na dysku twardym o pojemności do 60 GB lub napędzie 128-gigabajtowym napędzie SSD. Rozdzielczość wyświetlacza podświetlanego diodami LED to 1600 x 768 pikseli. Urządzenie dysponuje 2 GB pamięci operacyjnej, modułami komunikacyjnymi Wi-Fi i Bluetooth oraz odbiornikiem GPS, jak również zintegrowaną kamerą internetową. Ponadto modele sprzedawane w Stanach Zjednoczonych będą wyposażane w bezprzewodowy modem 3G.

Obraz
© (fot. IDG)

Pierwsze doniesienia o tym urządzeniu datowane są na drugą połowę grudnia 2008 r. Producent umiejętnie podsycał spekulacje dotyczące netbooka Vaio P, sugerując m.in., że komputer zmieści się z powodzeniem w damskiej torebce. Patrząc na gabaryty netbooka (wymiary: 24 x 11 x 2 cm; waga - 638 g) można stwierdzić, że faktycznie jest to wykonalne.

Komputer dostępny będzie w czterech wersjach kolorystycznych obudowy: czerwonej, ciemnozielonej, czarnej i białej. Trafi do sklepów w pierwszej kolejności w Japonii - nastąpi to 16 stycznia br. W lutym nastąpi rynkowa premiera w Ameryce Północnej (tam jego cena wynosić będzie od 900 dolarów) oraz w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii i Rosji. Plany ekspansji na inne rynki koncern ma ogłosić w późniejszym terminie, wiadomo już jednak, że w Polsce netbook nie trafi do oficjalnych kanałów dystrybucyjnych.

Więcej informacji: strona producenta - http://www.sony.com

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)