Emily Hartridge zginęła w wypadku elektrycznej hulajnogi w Wielkiej Brytanii

Emily Hartridge zginęła w wypadku elektrycznej hulajnogi w Wielkiej Brytanii

Emily Hartridge zginęła w wypadku elektrycznej hulajnogi w Wielkiej Brytanii
Źródło zdjęć: © Getty Images | Karwai Tang
Bolesław Breczko
14.07.2019 12:11, aktualizacja: 15.07.2019 07:16

Emily Hartridge, prezenterka telewizyjna i youtuberka zginęła w wypadku z udziałem ciężarówki. 35-latka poruszała się na elektrycznej hulajnodze. Jest to pierwsza ofiara śmiertelna z udziałem tego środka transportu na Wyspach Brytyjskich - informuje Sky News.

Influncerka, którą śledziło 340 tys. fanów miała tego dnia spotkać się z niektórym z nich w londyńskim Green Park. O śmierci Emily Hartridge zostali poinformowani przez wpis na Instagramie, który zamieściła rodzina.

Angielska policja nie potwierdziła, czy to właśnie Emily Hartridge była ofiarą wypadku w Battersea w piątkowy poranek. W komunikacie znalazła się informacja o około 30-letniej kobiecie, która jadąc na elektrycznej hulajnodze została potrącona przez ciężarówkę.

W Wielkiej Brytanii obowiązuje zakaz poruszania się elektrycznymi hulajnogami po drogach publicznych.

Wraz z rosnącą popularnością elektrycznych hulajnóg w miastach rosną problemy z nimi związane. W Warszawie działa już pięć firm oferujących hulajnogi na minuty, do tego dochodzą hulajnogi prywatne. W polskim prawie nie ma natomiast przepisów określających zasady poruszania się tych pojazdów, które rozpędzają się do 25 km/h. Nad nowelizacją ustawy pracuje Ministerstwo Infrastruktury. W tym momencie hulajnoga elektryczna traktowana jest w świetle prawa, jako pieszy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)