CeBIT 2011: Pierwszy monitor bez kabli od Fujitsu

CeBIT 2011: Pierwszy monitor bez kabli od Fujitsu

CeBIT 2011: Pierwszy monitor bez kabli od Fujitsu
Źródło zdjęć: © Fujitsu
03.03.2011 14:38, aktualizacja: 03.03.2011 15:04

Na tegorocznych targach CeBIT firma Fujitsu pokazała ciekawy monitor o przekątnej 22 cali. Nowość prezentowana była jako pierwszy w pełni bezprzewodowy wyświetlacz. Monitor został wyposażony w opracowaną

Na tegorocznych targach CeBIT firma Fujitsu pokazała ciekawy monitor o przekątnej 22 cali. Nowość prezentowana była jako pierwszy w pełni bezprzewodowy wyświetlacz.

Monitor został wyposażony w opracowaną przy współpracy z Instytutem Fraunhofera technologię SUPA (ang. Samrt Universal Power Access). Dzięki niej monitor działa bez konieczności podłączania jakichkolwiek kabli. Obraz przesyłany jest z wykorzystaniem bezprzewodowej transmisji danych. Z kolei zasilanie zapewnia metoda magnetyczno-indukcyjna –. niestety, aby monitor działał, konieczne jest biurko wyposażone w specjalny moduł.

Na razie projekt jest ciągle w fazie testów. Fujitsu ma jednak w planach wprowadzenie do sprzedaży już w przyszłym roku pierwszych monitorów z technologią SUPA. Niestety wszystko wskazuje na to, iż wraz z wyświetlaczem trzeba będzie zaopatrzyć się w specjalny mebel, który umożliwi przekazanie energii elektrycznej do monitora. Niestety jak na razie cena takiego rozwiązania nie jest jeszcze znana.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)