CeBIT 2011: Pierwszy monitor bez kabli od Fujitsu

Strona głównaCeBIT 2011: Pierwszy monitor bez kabli od Fujitsu
03.03.2011 14:38
CeBIT 2011: Pierwszy monitor bez kabli od Fujitsu
Źródło zdjęć: © Fujitsu

Na tegorocznych targach CeBIT firma Fujitsu pokazała ciekawy monitor o przekątnej 22 cali. Nowość prezentowana była jako pierwszy w pełni bezprzewodowy wyświetlacz. Monitor został wyposażony w opracowaną

Na tegorocznych targach CeBIT firma Fujitsu pokazała ciekawy monitor o przekątnej 22 cali. Nowość prezentowana była jako pierwszy w pełni bezprzewodowy wyświetlacz.

Monitor został wyposażony w opracowaną przy współpracy z Instytutem Fraunhofera technologię SUPA (ang. Samrt Universal Power Access). Dzięki niej monitor działa bez konieczności podłączania jakichkolwiek kabli. Obraz przesyłany jest z wykorzystaniem bezprzewodowej transmisji danych. Z kolei zasilanie zapewnia metoda magnetyczno-indukcyjna –. niestety, aby monitor działał, konieczne jest biurko wyposażone w specjalny moduł.

Na razie projekt jest ciągle w fazie testów. Fujitsu ma jednak w planach wprowadzenie do sprzedaży już w przyszłym roku pierwszych monitorów z technologią SUPA. Niestety wszystko wskazuje na to, iż wraz z wyświetlaczem trzeba będzie zaopatrzyć się w specjalny mebel, który umożliwi przekazanie energii elektrycznej do monitora. Niestety jak na razie cena takiego rozwiązania nie jest jeszcze znana.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)