CeBIT 2009: Windows XP w kuchni

CeBIT 2009: Windows XP w kuchni

CeBIT 2009: Windows XP w kuchni
Źródło zdjęć: © CeBIT
26.02.2009 15:45

Każdy szanujący się kucharz potrzebuje najlepszych składników, profesjonalnego sprzętu do gotowania oraz wyrafinowanych przepisów. Jeśli wierzyć firmie SieMatic, te ostatnie będzie można pobierać z bazy przepisów specjalnego serwisu internetowego i podczas pichcenia potraw wyświetlać na ekranie wbudowanym w supernowoczesny zestaw kuchenny. Aby gotowanie nie stało się nudne, możemy włączyć odtwarzacz muzyki, a inspiracji do przyrządzenia sushi dostarczy nam nagranie wideo z ostatniego urlopu w Japonii.

Obraz
© Obsługa funkcji zestawu SieMatic S1 odbywa się za pomocą ekranu dotykowego i panelu SmartBoard (fot. heise-online.pl)

SieMatic reklamuje całość hasłem "nowa interpretacja kuchni jako przestrzeni życiowej". Nowatorski produkt o skromnej nazwie S1 zostanie zaprezentowany na tegorocznych targach CeBIT jako element wzorcowego apartamentu przygotowanego przez Politechnikę Berlińską w hali Future Parc. "Przez długi czas kuchnia była kojarzona z miejscem pracy, wyraźnie odseparowanym od przestrzeni mieszkalnej i jadalnej. Jednak w przyszłości będzie ona służyła raczej za miejsce spotkań z rodziną i przyjaciółmi" –. twierdzi Ulrich Wilhelm Siekmann, prezes firmy SieMatic.

Tak zwany SieMatic S1 Grid to wbudowany w szafkę kuchenną cienki klient pracujący pod kontrolą systemu Windows XP. Daje się do niego podłączyć telewizor, odtwarzacz DVD, radio, a nawet iPoda. Z kolei dane komunikacyjne i informacyjne, a więc e-maile, kanały RSS czy prognozy pogody są dostarczane za pośrednictwem łącza internetowego. Dwa elementy obsługi – ekran dotykowy i panel SmartBoard – pozwalają między innymi kontrolować pracę trzech różnych systemów oświetlenia (LED) wchodzących w skład zestawu SieMatic S1, a nawet uruchamiać i wyłączać okap kuchenny. A cena? No cóż, SieMatic twierdzi, że nie sprzedaje zestawów kuchennych, lecz spełnia marzenia...

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)