CeBIT 2009: NAVIGON przedstawia nawigację przyszłości

CeBIT 2009: NAVIGON przedstawia nawigację przyszłości

05.03.2009 09:59, aktual.: 05.03.2009 10:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Navigon zademonstrował swój potencjał w zakresie innowacji podczas tegorocznych targów CeBIT, prezentując produkty wyposażone w pionierskie rozwiązania. Nowa seria, obejmująca systemy od podstawowego NAVIGON 1300 do najwyższej klasy modelu NAVIGON 7310, jest głównym punktem prezentacji firmy na targach CeBIT. Navigon pokazuje również szeroki wachlarz nowych, inteligentnych funkcji, które sprawiają, że system nawigacji satelitarnej jest łatwy i przyjemny w użytkowaniu.

Nawigacja, która rozumie dowolnie sformułowane zdania a podczas planowania trasy bierze pod uwagę indywidualny styl kierowania samochodem - to tylko niektóre z atrakcji, które Navigonprezentuje podczas targów CeBIT 2009.
„Wraz z wprowadzeniem nowej serii systemów GPS, która będzie dostępna w sprzedaży już w drugim kwartale 200. roku, przy całej innowacyjności i funkcjonalności systemów otwieramy nowy rozdział w historii usług nawigacji GPS - są nie tylko inteligentne i osobiste, ale wyznaczają też nowe standardy, tak w zakresie segmentu podstawowych systemów, jak i zaawansowanych urządzeń” - mówi Jörn Watzke, wiceprezes ds. produktów.

Obraz

Kamień milowy w inteligentnym i osobistym systemie nawigacji
Navigon MyRoutes, który w najbliższym czasie ma być standardowo dostępny we wszystkich nowych systemach, to kamień milowy w zakresie personalizacji systemów nawigacji satelitarnej. Przy dobieraniu trasy nowe funkcje systemu pozwalają na dostosowanie trasy do indywidualnego stylu kierowcy, dnia tygodnia oraz pory dnia. MyRoutes daje przejrzyste wskazówki i stwarza możliwość wyboru proponując jedną do dwóch alternatywnych tras.

Wszystkie nowe systemy są też wyposażone w opcję MyReport, dzięki której użytkownicy systemów Navigon mogą nie tylko korzystać z informacji zamieszczonych w systemie, ale także aktywnie uczestniczyć w ich aktualizacji, jeżeli zauważą nową drogę, nowe ograniczenie prędkości lub rondo, które nie jest uwzględnione na mapie. Aktualizacji takiej użytkownik może dokonać wprowadzając zmiany bezpośrednio do systemu, który potem przesyła je do firmy Navigon przy podłączaniu urządzenia do komputera i korzystaniu aplikacji Navigon Fresh.

Urządzenie najwyższej klasy - Navigon 7310, zostało wyposażone w nowy system rozpoznawania głosu Professional Voice Command. Dzięki tej funkcji można kontrolować o wiele więcej niż tylko trasę i miejsce przeznaczenia. System pozwala obsługiwać takie funkcje, jak menu, regulacja głośności i odbieranie rozmów telefonicznych. Całkowitą nowością, która wyróżnia ten system nawigacji, jest rozumienie pełnych, dowolnie sformułowanych zdań, co pozwala użytkownikom zawsze trzymać ręce na kierownicy.

Obraz
© Navigon 7310 (fot. Navigon)

Najważniejsze urządzenia NAVIGON prezentowane na targach CeBIT 2009:

Twój pilot w trójwymiarowym formacie: Navigon 7310
Navigon 731. wyposażony jest we wszystko, co niezbędne, aby korzystanie z systemu było prawdziwą przyjemnością. Dodano również system rozpoznawania głosu Professional Voice Command oraz Panorama View3D (wyświetlanie rzeźby terenu) i Landmark View3D (wyświetlanie charakterystycznych dla danej okolicy obiektów). Kolejną atrakcyjną cechą systemu jest nowa funkcja City View3D, która wyświetla realistyczny, trójwymiarowy obraz budynków w największych miastach Europy. Ponadto, następca urządzenia NAVIGON 7210, który w 2008r. został niejednokrotnie nagrodzony, między innymi przez ADAC czy stowarzyszenie konsumentów Stiftung Warentest, wyposażony jest we wszystkie funkcje ułatwiające nawigację i orientację w terenie, jak MyRoutes, MyReport, POI-Click, Reality View Pro (Rzeczywisty Wygląd Skrzyżowań), Lane Assistant Pro (Asystent Pasa Ruchu) i funkcję Real Roadsign Pro, która gwarantują bezpieczną jazdę dzięki realistycznym obrazom najważniejszych znaków drogowych dla danego odcinka drogi.

Inteligentny i osobisty: Navigon 4310 max i Navigon 4350 max Już na pierwszy rzut oka widać, że stylowy NAVIGON 431. max o chromowanej obudowie w formacie 16:9 z czarnym wykończeniem jest godnym następcą bestsellera NAVIGON 2110 max. Oprócz zaawansowanych funkcji, jak m.in. MyRoutes, MyReport, TMC Routing, Reality View Pro, ma także nową - POI-Click, która pozwala na wyświetlenie celów specjalnych na mapie i wybranie dowolnego z nich za jednym kliknięciem, po czym system wyświetla pełny adres wybranej lokalizacji, godziny otwarcia czy numery telefonów. Na życzenie użytkownika system poprowadzi go bezpośrednio do wybranego miejsca przeznaczenia. NAVIGON 4350 max wyposażony jest również w zestaw głośnomówiący Bluetooth, co stanowi idealne uzupełnienie telefonu komórkowego, łącznie z funkcją Spoken TMC, informującej na głos o korkach na drodze, a także Text-to-Speech, która odczytuje nazwy dróg i zjazdów z autostrad.

Obraz
© Navigon 4350 MAX (fot. Navigon)

Nowy standard podstawowych systemów: Navigon 1300 i Navigon 2310
Także podstawowe modele wyposażone są w inteligentne funkcje osobistej nawigacji, takie jak MyRoutes i POI-Click. System zapewnia większe bezpieczeństwo i łatwiejszą orientację dzięki udoskonalonej funkcji Lane Assistant Pro, która informuje o konieczności zajęcia odpowiedniego pasa ruchu z wyprzedzeniem do trzech, a nie jak dotąd do dwóch manewrów, a także dzięki funkcji Reality View Light (w urządzeniach Navigon 1300. lub Reality View Pro (w urządzeniach Navigon 2310), które czytelnie wyświetlają zjazdy z autostrad i skrzyżowań. Co więcej, NAVIGON 2310 wyposażony jest w ulepszoną funkcję TMC Routing, dzięki której, w przypadku korków na drodze, kierowca otrzymuje do wyboru inne trasy z aktualizacją czasu dojazdu oraz odległością pozostałą do miejsca przeznaczenia.

Obraz
© Navigon 2310 (fot. Navigon)
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)