CBŚ zatrzymało podejrzanych o internetowe oszustwa

CBŚ zatrzymało podejrzanych o internetowe oszustwa

CBŚ zatrzymało podejrzanych o internetowe oszustwa
25.11.2009 15:54, aktualizacja: 25.11.2009 16:06

Prawie milion złotych od kilkuset osób z całej Polski wyłudziła grupa
oszustów działająca na motoryzacyjnych portalach ogłoszeniowych. Policjanci CBŚ zatrzymali kolejne siedem osób podejrzanych o udział w szajce.

Dotychczas zatrzymano 1. podejrzanych, 14 z nich trafiło do aresztu.

Jak poinformował w środę PAP Romuald Piecuch z biura prasowego wielkopolskiej policji, funkcjonariusze z Centralnego Biura Śledczego zatrzymali siedmioro mieszkańców Leszna, Rawicza i Poznania.

"Oszuści umieszczali w serwisach ogłoszeniowych oferty sprzedaży samochodów osobowych, ciągników rolniczych lub maszyn budowlanych. W rzeczywistości te przedmioty nigdy nie istniały, a zdjęcia były przypadkowo ściągane z internetu. Kiedy na ogłoszenia odpowiadali zainteresowani, podejrzani prowadzili rozmowy w taki sposób, żeby potencjalnych klientów nakłonić do wpłaty zaliczki w wysokości od 1. do 20 procent wartości oferowanego do sprzedaży pojazdu" - powiedział PAP Piecuch.

Wysokość wpłaconych zaliczek wynosiła od 1 do 8 tys. zł. Po wpłacie zaliczki na wskazany przez oszustów rachunek bankowy kontakt się urywał.

W kwietniu 200. r. policjanci z CBŚ zatrzymali między innymi Tomasza Sz. z Leszna, który okazał się szefem i organizatorem grupy oszustów. Na jego zlecenie wspólnicy zamieszczali na portalach motoryzacyjnych fikcyjne ogłoszenia. Inni zakładali na podstawione osoby konta w bankach.

Dotychczas w tej sprawie policjanci z CBŚ zatrzymali 1. osób i większość z nich na wniosek Prokuratury Apelacyjnej w Poznaniu trafiło do aresztu. Wszyscy będą odpowiadać za oszustwo i udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

Dodatkowo Tomasz Sz. będzie odpowiadał za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą. Za popełnione przestępstwa grozi kara do 8 lat więzienia.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)