Canon zaprezentował nowe cyfrówki kompaktowe

Canon zaprezentował nowe cyfrówki kompaktowe

Canon zaprezentował nowe cyfrówki kompaktowe
18.02.2009 18:30, aktualizacja: 19.02.2009 09:10

Firma Canon zaprezentowała dzisiaj nowe modele swoich kompaktowych aparatów cyfrowych. Są to aparaty z serii "A", które zastąpią znajdujące się na rynku wcześniejsze modele z tej samej serii. Wśród propozycji pojawiła się również całkowita nowość w ofercie producenta, czyli D10 - aparat odporny nie tylko na warunki atmosferyczne, ale również umożliwiający wykonywanie zdjęć pod powierzchnią wody.

Najważniejszą z nowości jest model A210. IS, który zastąpi A2000. A2100 IS jest mniejszy od swojego poprzednika, posiada matrycę o rozdzielczości 12 mln pikseli oraz procesor graficzny DIGIC 4. Pozwoli on na w pełni automatyczne rozpoznawanie scenerii, wykrywanie twarzy oraz obsługę samowyzwalacza. Podobnie jak w przypadku poprzednika, A2100 IS obsługuje sześciokrotny zoom optyczny z funkcją stabilizacji obrazu, a jego obsługa jest możliwa dzięki ekranowi o przekątnej 3 cali.

A110. IS jest następcą modelu A1000 IS. Również i on posiada matrycę o rozdzielczości 12 mln pikseli oraz procesor graficzny DIGIC 4. Różnicą w porównaniu z modelem A2100 IS jest obsługa czterokrotnego zoomu optycznego oraz mniejszy, 2,5-calowy, ekran.

Ostatnią z nowości odświeżającą aparaty z linii "A" jest A480. który zastąpi model A470. Przeznaczony dla początkujących amatorów A470 obsługuje czterokrotny zoom optyczny oraz jest wyposażony w matrycę o rozdzielczości 10 mln pikseli. Jego wymiary są o jedną czwartą mniejsze od poprzednika.

Modele A48. oraz A1100 pojawią się na rynku w marcu, a ich cena będzie wynosić, odpowiednio, 130 oraz 200 dolarów. Na A2100 IS będziemy musieli poczekać do kwietnia, a jego zakup będzie oznaczać wydatek rzędu 250 dolarów.
Oprócz tego Canon zamierza wprowadzić do swojej oferty pierwszy aparat o podwyższonej wytrzymałości. Będzie on nie tylko odporny na warunki atmosferyczne, ale również będzie umożliwiać wykonywanie zdjęć pod wodą. D1. umożliwi wykonywanie zdjęć na głębokości do 10 metrów. Będzie on również odporny na upadek z wysokości 1,2 m, jak również tak niskie temperatury, jak 10 stopni poniżej zera. Większe niż w standardowych modelach niektóre klawisze mają pomóc w obsłudze aparatu zarówno podczas pływania, jak i w niskich temperaturach, kiedy to dokładność ruchów użytkownika jest ograniczona przez rękawiczki.
D1. ma matrycę o rozdzielczości 12 mln pikseli oraz obsługuje trzykrotny zoom optyczny oraz funkcję stabilizacji obrazu. Nie zabraknie w nim również funkcji automatycznego rozpoznawania scenerii, twarzy oraz mrugnięcia. Poziom czułości został podwyższony do poziomu ISO 1600. D10 pozwoli również na nakręcenie filmu, jednak w rozdzielczości jedynie 640 x 480 pikseli. Aparat pojawi się na rynku w maju, a jego cena wynosić będzie 330 dolarów.
więcej w serwisie IDG.pl »

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)