Całkowicie nowy rodzaj komputerów. Nosi się je na plecach!

Całkowicie nowy rodzaj komputerów. Nosi się je na plecach!
Źródło zdjęć: © chip.pl

03.06.2016 07:38, aktual.: 03.06.2016 15:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Z wyborem platformy pod VR jest taki problem, że trzeba wybierać między mobilnością, a jakością doświadczeń. Trzech producentów komputerowych opracowało jednak rozwiązanie, które stara się łączyć obie te cechy.

Gogle takie jak Oculus Rift czy HTC Vive dla zapewnienia optymalnego działania wymagają potężnych maszyn. I nawet jeśli uda nam się podłączyć je do nowszych laptopów to i tak ich mobilność ogranicza się do zasięgu kabli. Dlatego Zotac, HP i MSI postanowiły opracować nowy rodzaj mobilnego peceta. Urządzenie to zamknięte jest w formie mniej lub bardziej wygodnego plecaka.

Propozycja MSI wykonana jest z metalowej obudowy, wyściełanej miękkim materiałem od strony pleców użytkownika. Całość waży poniżej 5 kg. Do plecaka przymocowana jest także kabura na kontrolery. Kable nie powinny się plątać przy rękach użytkownika, gdyż będą one wychodzić z góry plecaka. Cena i podzespoły urządzenia nie zostały jeszcze ustalone, ale premiery możemy oczekiwać w okolicach trzeciego kwartału tego roku.

Obraz
© (fot. youtube.com / ZOTAC Mobile VR)

Zotac Mobile VR przypomina z wyglądu materiałowy plecak. Waży on około 4,5 kg i wydaje się bardziej wygodny od sprzętu MSI. W środku znajdziemy odpowiednik Magnus EN98. z Intel Core i5-6400T i grafiką GeForce GTX 980. Bateria ma pozwolić na 1,5 godziny pracy. Sprzęt ma pojawić się na rynku w listopadzie w cenie około 2000 dolarów.

Obraz
© HP Omen (fot. chip.pl)

HP Omen X VR PC prezentuje się najzgrabniej, choć waży podobnie jak sprzęt Zotaca około 4,5 kg. W środku znajdziemy procesor Intela najnowszej generacji (i5 lub i7), 3. GB pamięci RAM i 512-GB dysk SSD. Urządzenie charakteryzuje się bateriami umiejscowionymi w paskach od plecaka, co ułatwić ma system wymiany akumulatora - użytkownik nie będzie musiał wyłączać urządzenia, by wymienić baterię. Niestety ani cena ani data premiery nie zostały przez HP ujawnione.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Pólnocnokoreański klon Facebooka został zaatakowany

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)