Qaqwqwrqw

Cacko w amerykańskiej armii. "Niewidzialny" mikrofon

Niewidzialny, bo znajdujący się w… jamie ustnej. Sprzęt działa niemal jak zestaw głośnomówiący, tyle że jest całkowicie niedostrzegalny. I przekazuje dźwięk nieco inaczej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Gadżet pozwala inaczej odbierać dźwięki
Gadżet pozwala inaczej odbierać dźwięki (Materiały prasowe)
Qaqwqwrqw

Departament Obrony Stanów Zjednoczonych zdecydował się wydać 10 mln dolarów na przetestowanie i wdrożenie gadżetu o nazwie Molar Mic. To wewnętrzny zestaw głośnomówiący. Dosłownie.

Zestaw przyczepia się do zębów. Do działania niezbędny jest jeszcze specjalny nadajnik, zawieszany na szyi, oraz przycisk aktywujący urządzenie. Tak przesyła się dźwięk. A jak odbiera?

Przez wibracje. W efekcie odbierany dźwięk sprawia wrażenie, jakby pochodził z wewnątrz głowy. To wbrew pozorom wcale nie technologia rodem z filmów science-fiction, tylko rozwiązanie, z którego każdy może korzystać na co dzień. Przewodnictwo kostne to zjawisko znane już od dawna i stosowane na przykład w implantach dla osób słabosłyszących. Są też słuchawki, dzięki którym możemy słuchać zarówno muzyki, jak i dźwięków otoczenia.

Qaqwqwrqw
WP.PL
Podziel się

Molar Mic wyróżnia jednak to, że na głowie nie ma żadnego urządzenia, które sugeruje, że dana osoba może wysyłać i odbierać dźwiękowe sygnały. Właśnie dlatego producenci przekonują, że ich patent świetnie sprawdzi się na polu bitwy czy w niekorzystnych warunkach: np. podczas silnego wiatru lub pod wodą, bo zestaw jest wodoodporny. Nie mówiąc już o sytuacjach, gdy jest głośno i nie słychać nawet dźwięków ze słuchawek.

Materiały prasowe
Podziel się
Qaqwqwrqw

Z czasem rozwiązania wykorzystywane przez wojsko stają się ogólnodostępne, więc niewykluczone, że za parę lat Molar Mic będzie w masowej sprzedaży. A wtedy niewygodne zestawy głośnomówiące będzie można odłożyć na półkę.

Polub WP Tech
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

Qaqwqwrqw