Była zamrożonym embrionem przez 24 lata. Miesiąc temu się urodziła

Była zamrożonym embrionem przez 24 lata. Miesiąc temu się urodziła

Była zamrożonym embrionem przez 24 lata. Miesiąc temu się urodziła
Źródło zdjęć: © youtube.com
Arkadiusz Stando
21.12.2017 10:11

To prawdziwy cud w dziedzinie medycyny. W listopadzie urodziło się dziecko z embriona zamrożonego przez 24 lata. To najdłuższy okres, w którym kiedykolwiek znajdował się zarodek, z którego zrodziło się życie. Emma to najlepszy przykład na to, jak rozwinęła się nauka.

Przypadki takich embrionów, zamrażanych i przechowywanych w specjalnych warunkach, aby w przyszłości zrodziły się z nich dzieci, naukowcy określają jako "snowbaby". Emma była najdłużej przechowywanym embrionem w historii. Została zamrożona 14 października października 1992 roku. Zaledwie rok po urodzeniu się jej matki.

Początkowo rodzice Emmy byli zaskoczeni informacją, że ich córka, gdyby urodziła się normalnie, byłaby w podobnym wieku. Jednak teraz, po jej prawdziwym narodzeniu, jej matka Tina mówi, że teraz jej już to nie obchodzi, chce po prostu mieć dziecko.

W tym roku miał już miejsce jeden wyjątkowy poród. Pewna Amerykanka po przeszczepie macicy z powodzeniem urodziła dziecko. To pokazuje, jak obiecująco rozwija się medycyna dla kobiet z poważnymi problemami zdrowotnymi.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)