Burger King wprowadza nową kanapkę. Whoppyr dostępny tylko w Poznaniu

Burger King wprowadza nową kanapkę. Whoppyr dostępny tylko w Poznaniu

Burger King wprowadza nową kanapkę. Whoppyr dostępny tylko w Poznaniu
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
18.02.2020 10:57, aktualizacja: 18.02.2020 11:50

Burger wypełniony złocistymi pyrami? Tak! Od 18 lutego we wszystkich restauracjach sieci Burger King można spróbować Whoppyra - burgera inspirowanego lokalną tradycją. Dodajmy - we wszystkich restauracjach w Poznaniu.

Po raz pierwszy w Polsce Burger King wprowadza burgera inspirowanego lokalną tradycją. Od 18 lutego we wszystkich restauracjach popularnej sieci w Poznaniu mieszkańcy będą mogli spróbować burgera Whoppyr wypełnionego "złocistymi frytkami z pyr".

To ukłon restauracji w stronę mieszkańców stolicy Wielkopolski. - Porzundne miasto, porzundnych mieszkańców - mówią o sobie. Jak wiadomo, nie byłoby poznańskiej kuchni, gdyby nie jej podstawowy składnik - pyry. - Jest to jedno z pierwszych skojarzeń z miastem - mówi Zuzanna Kilar, specjalista od marketingu Burger King Polska.

Obraz
© Materiał prasowy

- Pyry kojarzą się z Poznaniem tak samo, jak rogale marcińskie, gwara, poznańska zaradność, pracowitość, charakterystyczne kamieniczki na Starym Mieście czy nowoczesna Malta. Wyjątkową, opartą na przynależności regionalnej, tożsamość gości restauracji Burger King w Poznaniu, zdecydowaliśmy docenić specjalnie przygotowanym burgerem Whoppyr - podkreśla.

Whoppyr - "prawdziwie poznański burger"

Wyjątkowy burger został też "oprawiony" szczególną grafiką, powstałą we współpracy ze znanym ilustratorem, Janem Kallwejtem. Ma podkreślać motywy architektoniczny i historyczne miasta, w tym słynny ratusz i koziołki.

Obraz
© Materiały prasowe

Cena burgera również jest wyjątkowa - wynosi 11,94 zł, czyli o 1 grosz mniej niż tradycyjny Whopper.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (47)