Burger King wprowadza nową kanapkę. Whoppyr dostępny tylko w Poznaniu

Burger King wprowadza nową kanapkę. Whoppyr dostępny tylko w Poznaniu
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com

18.02.2020 10:57, aktual.: 18.02.2020 11:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Burger wypełniony złocistymi pyrami? Tak! Od 18 lutego we wszystkich restauracjach sieci Burger King można spróbować Whoppyra - burgera inspirowanego lokalną tradycją. Dodajmy - we wszystkich restauracjach w Poznaniu.

Po raz pierwszy w Polsce Burger King wprowadza burgera inspirowanego lokalną tradycją. Od 18 lutego we wszystkich restauracjach popularnej sieci w Poznaniu mieszkańcy będą mogli spróbować burgera Whoppyr wypełnionego "złocistymi frytkami z pyr".

To ukłon restauracji w stronę mieszkańców stolicy Wielkopolski. - Porzundne miasto, porzundnych mieszkańców - mówią o sobie. Jak wiadomo, nie byłoby poznańskiej kuchni, gdyby nie jej podstawowy składnik - pyry. - Jest to jedno z pierwszych skojarzeń z miastem - mówi Zuzanna Kilar, specjalista od marketingu Burger King Polska.

Obraz
© Materiał prasowy

- Pyry kojarzą się z Poznaniem tak samo, jak rogale marcińskie, gwara, poznańska zaradność, pracowitość, charakterystyczne kamieniczki na Starym Mieście czy nowoczesna Malta. Wyjątkową, opartą na przynależności regionalnej, tożsamość gości restauracji Burger King w Poznaniu, zdecydowaliśmy docenić specjalnie przygotowanym burgerem Whoppyr - podkreśla.

Whoppyr - "prawdziwie poznański burger"

Wyjątkowy burger został też "oprawiony" szczególną grafiką, powstałą we współpracy ze znanym ilustratorem, Janem Kallwejtem. Ma podkreślać motywy architektoniczny i historyczne miasta, w tym słynny ratusz i koziołki.

Obraz
© Materiały prasowe

Cena burgera również jest wyjątkowa - wynosi 11,94 zł, czyli o 1 grosz mniej niż tradycyjny Whopper.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (47)