Brytyjczycy - oszustom opłaca się na nich polować!

Brytyjczycy - oszustom opłaca się na nich polować!
Źródło zdjęć: © Jupiterimages

10.03.2008 19:30, aktual.: 11.03.2008 09:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Phishing jest w Polsce stosunkowo rzadkim zjawiskiem. Co innego w Wielkiej Brytanii, gdzie - jak się okazuje - obywatele zgromadzili oszczędności w wysokości około 361 miliardów funtów.

Mieszkańcy Wielkiej Brytanii nękani są przez e-maile, w których proszeni są o zmianę hasła do konta bankowego, o podanie numeru karty kredytowej, o sprawdzenie parametrów konta PayPal itp. ( patrz też: "Polowanie na frajerów - http://www.pcworld.pl/artykuly/54799.html" oraz "Niebezpieczne wędkowanie - http://www.pcworld.pl/artykuly/47038.html" )

Obraz
© (fot. JupiterImages/EAST NEWS)

Okazuje się, że przestępcom naprawdę opłaca się uderzać w Brytyjczyków. O ile Polacy dopiero zaczynają się dorabiać i zwykle żyją bez żadnych oszczędności, o tyle przeciętny mieszkaniec Wielkiej Brytanii z dostępem do Internetu ma 10 077 funtów ( 47 230 zł, przeliczono zgodnie z kursem NBP z dn. 10.03.2008 r. ) "niezagospodarowanych" funduszy. Są to pieniądze przetrzymywane na kontach bankowych czy na kontach w grach online.

Co więcej, niemal połowa z Brytyjczyków ucierpiała już z powodu wyłudzenia przeprowadzanego online. Aż 78 procent obawia się, że mogłoby paść ofiarą wyłudzaczy.

Warto zajrzeć: "Brits worth billions to online fraudsters - http://www.vnunet.com/vnunet/news/2211510/brits-worth-billions-online" ( w języku angielskim )

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)