Brother Industries szykuje rewolucję w dziedzinie baterii

Brother Industries szykuje rewolucję w dziedzinie baterii

Brother Industries szykuje rewolucję w dziedzinie baterii
Źródło zdjęć: © techon.nikkeibp.co.jp
20.07.2010 14:18, aktualizacja: 23.07.2010 13:53

Do sprzedaży trafia coraz więcej rozmaitych ładowarek, które w krytycznej sytuacji umożliwiają podładowanie naszych przenośnych urządzeń. Wśród nich znajdziemy również takie, które wykorzystują...

Do sprzedaży trafia coraz więcej rozmaitych ładowarek, które w krytycznej sytuacji umożliwiają podładowanie naszych przenośnych urządzeń. Wśród nich znajdziemy również takie, które wykorzystują energię kinetyczną. Firma Brother Industries zmieniła nieco podejście do tego typu urządzeń i zaprezentowała nowe akumulatorki AA i AAA z mechanizmem kinetycznym, który ładuje je w ruchu.

Nowość nosi nazwę Vibration-power Generating battery (w skrócie VpGB) i zostanie zaprezentowana na targach Techno-frontier 2010. które odbędą się w dniach od 21 do 23 lipca w Tokio. Nowe rozwiązanie ma pozwolić użytkownikom sprzętu elektronicznego zasilanego bateriami typu AA lub AAA przestać się martwić, że rozładuje się on w najmniej odpowiednim momencie. Dzięki specjalnemu mechanizmowi kinetycznemu akumulatorki będą ładowane w ruchu.

Autorzy projektu podkreślają, że VpGB nie są w stanie w pełni zastąpić standardowych baterii. Jednak z powodzeniem mogą one być wykorzystywane w urządzeniach, które są zasilane okazjonalnie, a ich zapotrzebowanie wynosi około 100mW (AAA) oraz 180mW (AA) - np. piloty do telewizorów czy latarki LED. Niestety jak na razie nie są znane szczegółowe informacje dotyczące ceny czy daty wprowadzenia na rynek.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)