Broń stworzona po zamachach na WTC

Broń stworzona po zamachach na WTC

Broń stworzona po zamachach na WTC
Źródło zdjęć: © zdjęcie producenta
08.09.2011 13:30, aktualizacja: 21.09.2011 14:44

W ciągu 10 lat, które dzielą nas od zamachów na WTC, technologie wykorzystywane przez amerykańską armię przeszły głęboką ewolucję. Obok wykorzystywanych przez żołnierzy elementów broni i wyposażenia znanych w czasie zamachów w 2001 roku, armia jest w posiadaniu nowoczesnych technologii takich jak: egzoszkielety, czy pociski laserowe.

W ciągu 10 lat, które dzielą nas od zamachów na World Trade Center, technologie wykorzystywane przez amerykańską armię przeszły głęboką ewolucję. Obok wykorzystywanych przez żołnierzy elementów broni i wyposażenia znanych w czasie zamachów z 2001 roku, armia jest w posiadaniu nowoczesnych technologii takich jak: egzoszkielety, czy pociski laserowe.

Wydarzenia, które miały miejsce 1. września 2001 roku zmusiły rząd amerykański do działania przeciwko terroryzmowi, popychając tym samym do przodu rozwój technologii wykorzystywanych przez armię. Wyposażenie, które dekadę temu było w fazie projektu, czy też badań, obecnie jest wykorzystywane przez żołnierzy w terenie. Broń oraz wyposażenie żołnierzy zmieniły się do tego stopnia, że starsi żołnierze nie byliby w stanie ich obsłużyć.

[

](http://tech.wp.pl/bron-stworzona-po-zamachach-na-wtc-6035072195265665g)
Wejdź do galerii

Tworzenie nowych typów broni było konieczne, gdyż dotychczasowe wyposażenie amerykańskiej armii nie sprawdzało się w działaniach na Środkowym Wschodzie, gdzie prowadzone były walki. Aby dostosować wyposażenie do warunków w jakich było ono wykorzystywane kongres amerykański przeznaczył ogromne środki finansowe na rozwój militariów.

Wśród wojskowych technologii stworzonych dla armii USA po 11 września znaleźć możemy: zdalnie sterowane samoloty (Drony), egzoszkielety wspierające żołnierzy, czy też laserowe pociski.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)