Bosch AMW 10 - podkaszarka, sekator i piła do gałęzi w jednym

Bosch AMW 10 - podkaszarka, sekator i piła do gałęzi w jednym
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

12.08.2013 11:58

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

AMW 10 to pierwsze elektryczne narzędzie wielofunkcyjne Bosch do prac ogrodowych. Jedno narzędzie może teraz służyć za podkaszarkę, sekator i piłę do gałęzi – wystarczy założyć odpowiednią przystawkę.

Najważniejszym elementem AMW 1. jest jednostka napędowa o mocy 1000 W. Regulowana rękojeść umożliwia dopasowanie narzędzia do wzrostu użytkownika. Ze względu na niewielką długość wynoszącą ok. 1 m oraz zintegrowany hak, jednostka napędowa nie zajmuje dużo miejsca. Montaż przystawek to kwestia czynności: odkręcenia śruby, założenia przystawki, a następnie dokręcenia śruby.

Po pierwsze: podkaszanie
Z zamontowaną przystawką do podkaszania trawy urządzenie AMW 1. ma długość ok. 1,70 m i waży 5,5 kg. Pas na ramię mocowany do jednostki napędowej ułatwia dłuższą pracę. Wykonane z tworzywa sztucznego nici tnące o grubości 3,5 mm, a średnica cięcia wynosi 36 cm.

Po drugie: cięcie żywopłotów
Przystawka do cięcia żywopłotów posiada listwę tnącą o długości 4. cm, która pozwala przycinać pędy o grubości do 15 mm. Po zamontowaniu na jednostce napędowej całkowita długość urządzenia wynosi ok. 2,30 m. Listwa tnąca jest ruchoma i można ją obrócić o 180 stopni, co pozwala na cięcie wyższych żywopłotów (także od góry) bez konieczności korzystania z drabiny.

Po trzecie: cięcie gałęzi
Przystawka do cięcia gałęzi to piła łańcuchowa o długości prowadnicy 2. cm. Można ją zamontować bezpośrednio na jednostce napędowej lub na dodatkowym drążku przedłużającym, który zwiększa zasięg pracy o 70 cm. Bez dodatkowego drążka przedłużającego urządzenie ma długość 2,10 m, zaś po jego założeniu - 2,80 m. Prędkość przesuwu łańcucha wynosi 12 m/s, a zatarciu łańcucha piły zapobiega automatyczny system smarowania.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Wszystkie elementy - zarówno jednostka napędowa, jak i wszystkie przystawki - są wyposażone w haki ułatwiające ich przechowywanie. W ofercie osprzętu do narzędzia Bosch AMW 1. dostępne są nici tnące z tworzywa sztucznego do przystawki do podkaszania trawy oraz prowadnica i łańcuch do przystawki do cięcia gałęzi.

Narzędzie wielofunkcyjne AMW 10 jest dostępne w sprzedaży w następujących zestawach:
• Jednostka napędowa AMW 10 z przystawką do podkaszania AMW RT w sugerowanej cenie sprzedaży 669,00 PLN brutto,
• Jednostka napędowa AMW 10 z przystawką do cięcia żywopłotów AMW HS w sugerowanej cenie sprzedaży 729,00 PLN brutto,
• Jednostka napędowa AMW 10 z przystawką do cięcia gałęzi AMW SG w sugerowanej cenie sprzedaży 729,00 PLN brutto.

Źródło: informacje prasowe, PS, WP.PL

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)