Bond: bransoletka, dzięki której poczujesz dotyk drugiej osoby

Bond: bransoletka, dzięki której poczujesz dotyk drugiej osoby

Bond: bransoletka, dzięki której poczujesz dotyk drugiej osoby
Źródło zdjęć: © chip.pl
21.11.2013 11:00

Podtrzymywanie relacji na odległość dzięki takim wynalazkom jak telefon komórkowy czy internet jest dziś łatwiejsze niż kiedykolwiek. Kwamecorp pracuje nad sensorem, który da iluzję dotknięcia drugiej osoby bez względu na dzielącą nas liczbę kilometrów.

Bond to para niewielkich, dotykowych sensorów, które możemy umieścić w dedykowanej bransoletce lub wisiorku. Gdy dwa razy dotkniemy urządzenie, a następnie przytrzymamy je od jednej do pięciu sekund osoba, która posiada drugi egzemplarz z kompletu poczuje delikatne łaskotanie trwające dokładnie tyle samo czasu.

Integrując urządzenie ze smartfonem i wykorzystując specjalną aplikację będziemy mogli też śledzić historię naszych wirtualnych dotyków zaprezentowaną w formie mapy kolorów. Możemy też pójść o krok dalej, udostępniając dane o naszej lokalizacji, dzięki czemu uczestnicy społeczności będą w stanie zobaczyć na mapie obszary konkretnych emocji. Przykładowo jeśli siedzimy w restauracji i chcemy wyrazić swoje zadowolenie z dobrego posiłku przytrzymujemy Bond'a na sekundę, a na mapce w aplikacji w tym konkretnym miejscu pojawi się zielony punkt. Natomiast stojąc w korkach i przytrzymując bransoletkę na 5 sekund stworzymy na mapie czerwoną kropkę, która da innym do zrozumienia, że to miejsce przynosi negatywne emocje.

Urządzenie łączy się ze smartfonami przez Bluetooth 4.0. dzięki czemu bateria może wystarczyć na 7 dni nieprzerwanej pracy. Co ciekawe Bond może służyć nam także jako sygnalizator powiadomień z serwisów społecznościowych czy e-mail. Przy pomocy wibracji oznajmia przychodzącą wiadomość.

Aktualnie firma Kwamecorp pracuje nad zmniejszeniem prototypowej wersji urządzenia, a w dalszych planach pojawiają się bransoletki o kilku modułach i diodach LED. Wszystko zależy od powodzenia kampanii na portalu IndieGoGo. Komplet dwóch sensorów Bond można zamówić tam już za 9. dolarów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)