BluPerformance - nowy sytstem świeżości w urządzeniach Liebherr

BluPerformance - nowy sytstem świeżości w urządzeniach Liebherr

BluPerformance - nowy sytstem świeżości w urządzeniach Liebherr
07.04.2016 13:19

Liebherr wprowadza na polski rynek nową linię urządzeń BluPerformance. To nowa generacja chłodziarko-zamrażarek, w której zastosowano całą serię nowych rozwiązań i technologii. Urządzenia z tej linii to nawet o 20 proc. niższe zużycie energii w odniesieniu do najwyższej dotychczas klasy energetycznej A+++, cichsza praca, więcej miejsca i dłuższa świeżość przechowywanej żywności.

W 1966 roku Liebherr jako pierwszy wprowadził technologię FrostSafe, stosowaną dzisiaj powszechnie w urządzeniach tej marki. Rok 1971 to debiut pierwszego urządzenia ze sterowaniem elektronicznym, a 1996 to prezentacja urządzeń z technologią BioFresh i opatentowanie tego rozwiązania. W 2004 roku marka wprowadziła do chłodziarko-zamrażarek oświetlenie LED, a w 2009 technologię Smart Steel. W roku 2010 premierę miał SoftSystem, w 2013 roku zwiększono efektywność energetyczną urządzeń do zabudowy. Rok 2016 to premiera zupełnie nowej, innowacyjnej linii urządzeń BluPerformance.

Najwyższa klasa energetyczna

Inżynierowie w najnowszej linii zadbali, aby zużycie energii było jak najniższe i wyposażyli wszystkie modele mechanizmy pracujące w klasie efektywności A+++ lub A+++/-20%. Dzięki temu, urządzenia zarówno z linii Premium, jak i Comfort są bardziej ekonomiczne od dotychczasowych.

Do 20 proc. więcej pojemności na przechowywanie żywności

W urządzeniach BluPerformance technologia chłodzenia (w tym tzw. skraplacz) została całkowicie zintegrowana w podstawie urządzenia, dając tym samym więcej przestrzeni na przechowywanie żywności. Rozwiązanie to, wzbogacone zastosowaniem wydajnego kompresora, również zwięźle zintegrowanego w podstawie urządzenia, gwarantuje, że nowe produkty są niezwykle ciche podczas pracy.

Świeżość na dłużej oraz więcej przestrzeni w komorach BioFresh

Nowe lodówki oferują znacznie większą przestrzeń w komorze chłodziarki w szufladach z technologią BioFresh, jak również w komorach zamrażarki. W urządzeniach tych mogą one być użyte jako komory HydroSafe (z wyższym poziomem wilgotności) lub jako DrySafe (z niższym poziomem wilgotności). Zainstalowane podświetlenie szuflad BioFresh ułatwia szybkie znalezienie potrzebnych produktów, nawet gdy komory są w pełni wypełnione. Aby zapewnić podgląd szuflad, oświetlenie LED zintegrowane jest w płycie działowej. Wszystkie szuflady można całkowicie wysunąć na szynach teleskopowych, co daje nieograniczony dostęp do produktów. W liniach Premium szuflady oferują mechanizm samoczynnego wsuwania i cichego domykania.

Wielofunkcyjna obsługa dotykowa

Modele Premium z linii BluPerformance posiadają 7-calowy wyświetlacz LCD zintegrowany w drzwiach urządzenia. Na wyświetlaczu widoczne są dostępne informacje i wskazówki dotyczące codziennej obsługi i energooszczędności oraz porady dotyczące przechowywania wszelkiego rodzaju artykułów. W odpowiedzi na indywidualne wymagania, w chłodziarko-zamrażarkach Liebherr BluPerformance można ustawić i wyświetlić na panelu obsługi do sześciu ustawionych programów. Na przykład, dzięki programowi Party można szybko i efektywnie schłodzić napoje, a dzięki programowi Wydajność Max urządzenie osiąga maksymalną wydajność chłodniczą. Dla strefy chłodzenia i zamrażania wybrane zostają wówczas najniższe ustawienia temperatury. Program Dzień za Dniem jest dostosowany do codziennych potrzeb. Oferuje optymalną wydajność chłodniczą i efektywność przy standardowych ustawieniach temperatury w strefie chłodzenia i zamrażania. Aby jeszcze bardziej obniżyć zużycie energii można aktywować dodatkowe programy, na przykład: Oszczędność
Energii czy program Wakacje, który zmniejsza zużycie energii podczas dłuższej nieobecności.

Funkcjonalność wnętrza

Zawiasy drzwiowe są całkowicie zintegrowane, dzięki czemu nie zaburzają ogólnego wyglądu urządzenia. Uchwyt jest zintegrowany z mechanizmem drzwi, gwarantującym ich bezproblemowe otwieranie, zarówno dla komory chłodziarki jak i zamrażarki. Wnętrze urządzenia wykonano ze szkła hartowanego GlassLine, z wykończeniem ze stali szlachetnej. Urządzenia są wyposażone w schowek VarioSafe – idealny do przechowywania małych produktów spożywczych, tubek lub słoiczków.

Sufitowe oświetlenie LED zapewnia jednorodne rozświetlenie całego wnętrza. Modele Premium posiadają dodatkowe oświetlenie LED zintegrowane w tylnej ścianie. Oświetlenie LED zamontowane w dolnej części drzwi chłodziarki optymalnie oświetla szuflady zamrażarki.

Wysoko wydajny system wentylacyjny

Wszystkie chłodziarki i chłodziarko-zamrażarki BluPerformance posiadają system PowerCooling z filtrem FreshAir z węglem aktywowanym. Filtr oczyszcza cyrkulujące powietrze i szybko wychwytuje nieprzyjemne zapachy, aby zagwarantować optymalną jakość powietrza wewnątrz komór. Elektroniczny wyświetlacz posiada przydatną funkcję przypominania, która informuje użytkowników o terminie wymiany filtra.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)