Blue Orgin. Kosmiczna wycieczka już w lipcu. Cena za miejsce będzie szokować?

Blue Orgin. Kosmiczna wycieczka już w lipcu. Cena za miejsce będzie szokować?

Blue Origin. Jeff Bezos sprzeda miejsce na lot w kosmos
Blue Origin. Jeff Bezos sprzeda miejsce na lot w kosmos
Źródło zdjęć: © Getty Images | Matthew Staver/Bloomberg
Karolina Modzelewska
06.05.2021 10:30

Firma Blue Origin ogłosiła, że pierwszy suborbitalny turystyczny lot w kosmos odbędzie się 20 lipca. Na pokładzie New Shepard znajdzie się sześciu pasażerów. Na razie nie wiadomo, jaka będzie cena biletu na taką wycieczkę.

Blue Origin, firma należąca do założyciela Amazona – Jeffa Bezosa, ogłosiła, że pierwsza wyprawa New Shepard w kosmos odbędzie się 20 lipca. Pozostało jedno wolne miejsce na lot, które zainteresowani będą mogli wylicytować na aukcji online. Na razie cena biletu jest owiana tajemnicą, a Blue Origin nie podaje żadnych oficjalnych informacji w tej sprawie.

Blue Orgin. Cena za miejsce

W 2018 roku Reuters szacował, że cena biletu może wynosić około 200 tys. dolarów, czyli blisko 762 tys. złotych. Prognozy opierały się na cenach usług oferowanych przez konkurentów z branży. Przykładowo, firma Virgin Galactic, należąca do Richarda Bransona, oferuje turystyczne loty w kosmos w cenach zaczynających się od 250 tys. dolarów, czyli około 950 tys. złotych.

W związku z tym, że miejsce na pokładzie New Shepard będzie sprzedawane na aukcji, jego cena może być znacznie wyższa. Aukcja została podzielona na kilka etapów. Pierwszy z nich zaplanowany na 5-19 maja zakłada przyjmowanie niewidocznych dla innych ofert. Później uczestniczący w aukcji dowiedzą się o propozycjach konkurentów i będą musieli składać kolejne propozycje, aby pozostać w grze o lot w kosmos. Finałowa część aukcji odbędzie się 12 czerwca.

Blue Origin. Kosmiczna wycieczka

Osoba, która wygra licytację zyska możliwość uczestniczenia w 10-minutowym locie suborbitalnym na pokładzie New Shepard. Blue Origin planuje, że rakieta wzbije się na wysokość przekraczającą umowną linię Karmana (granicę między atmosferą Ziemi a kosmosem), czyli na wysokość około 100 kilometrów. Przebywający na pokładzie przez blisko 3 minuty będą znajdować się w warunkach mikrograwitacji, a następnie powrócą na Ziemię w specjalnej kapsule.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)