Blacksocks - "inteligentne" skarpetki z etykietami RFID

Blacksocks - "inteligentne" skarpetki z etykietami RFID

Blacksocks - "inteligentne" skarpetki z etykietami RFID
Źródło zdjęć: © Gizmodo.pl
28.09.2012 16:00
Obraz
© (fot. Gizmodo.pl)

Nawet jeśli staramy się składać pranie starannie, prędzej czy później w szufladzie znajdzie się kilka skarpetek, którymi brak pary.

Z tym problemem mają poradzić sobie "inteligentne" skarpetki marki Blacksocks. One zawsze znajdą drugą połówkę dzięki wszytym etykietom RFID. Właściciel musi tylko sortować pranie przy użyciu… czytnika kodów.

Dzięki temu, że każda para będzie noszona razem, skarpetki będą się zużywać równomiernie. Unikniemy więc sytuacji, w której pary się przemieszały i jedna skarpetka z nowego zestawu nadaje się do wyrzucenia, a druga wygląda całkiem znośnie.

Do stwierdzenia, czy skarpetkę warto już wyrzucić służy zresztą specjalna aplikacja na iOS towarzysząca produktowi. Użytkownik musi tylko uruchomić program i skierować kamerkę iPhone’a na skarpetkę, a aplikacja powie, czy bielizna nadaje się jeszcze do noszenia, czy starła się do tego stopnia, że lepiej ją wyrzucić. Tylko czy naprawdę potrzebujemy aplikacji na smartfona, żeby zauważyć dziurę w skarpecie?

"Inteligentne" skarpetki mają oczywiście inną cenę od zwykłych. Zestaw składający się z dziesięciu par skarpet oraz czytnika kosztuje aż 189 dolarów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)