Biznesowy VPN - niezawodna firmowa sieć od Orange

Biznesowy VPN - niezawodna firmowa sieć od Orange

Biznesowy VPN - niezawodna firmowa sieć od Orange
Źródło zdjęć: © WP.PL
16.05.2012 16:40, aktualizacja: 17.05.2012 08:38

Orange Polska wprowadza do oferty nową usługę transmisji danych – Biznesowy VPN. Umożliwia ona połączenie wszystkich oddziałów firmy w jedną sieć korporacyjną (intranet), zapewnia wszystkie narzędzia komunikacyjne niezbędne do prowadzenia biznesu, a także pozwala na stworzenie platformy e-biznes i przeniesienie działalności do sieci. To usługa przeznaczona zwłaszcza dla średnich i dużych firm z wieloma oddziałami na terenie kraju, a nawet za granicą, dla których obok szybkiego transferu danych i bezpiecznego dostępu do internetu ważne jest także bezpieczeństwo przesyłanych informacji oraz niezawodność systemu.

Biznesowy VPN, oparty o sieć IP MPLS (Multi Protocol Label Switching) umożliwia przesyłanie danych z aplikacji biznesowych, głosu oraz obrazu wideo pomiędzy użytkownikami sieci z gwarantowanymi parametrami jakości i różnymi priorytetami przesyłania informacjami pomiędzy oddziałami firmy. Dzięki mechanizmowi priorytetyzacji ruchu dane krytyczne dla działania firmy są wysyłane w pierwszej kolejności przed informacjami mniej istotnymi.

Usługa pozwala dostosować technologię do budowy sieci i urządzenia sieciowe do potrzeb klienta. W ramach abonamentu firmy otrzymują również wsparcie techniczne - nie muszą zajmować się organizacją pracy sieci czy usuwaniem ewentualnych awarii.

Do wyboru jest pięć poziomów świadczenie usługi:
- Standard – bez priorytetyzacji ruchu.
- Biznes – z priorytetyzacją ruchu i możliwością wyboru do trzech klas usługowych dla transmisji danych (stały podział pasma).
- Biznes plus – z priorytetyzacją ruchu i możliwością wyboru do trzech klas usługowych dla transmisji danych (elastyczny podział pasma).
- Multimedia - z priorytetyzacją ruchu i możliwością wyboru do trzech klas usługowych dla transmisji danych oraz dwóch klas usługowych dla transmisji głosu i wideo (stały podział pasma).
- Multimedia plus –. z priorytetyzacją ruchu i możliwością wyboru do trzech klas usługowych dla transmisji danych oraz dwóch klas usługowych dla transmisji głosu i wideo (elastyczny dobór pasma).

Ponadto, pięć różnych wariantów budowy sieci (Link, Link Pro, Multiservice, Multiservice Fiber oraz Wireless) pozwala dopasować usługę do potrzeb różnych firm, zarówno tych średniej wielkości, z niewielkimi oddziałami, jak i przedsiębiorstw z wieloma dużymi lokalizacjami, które w codziennej pracy korzystają ze skomplikowanych systemów i aplikacji.
Szczegóły poszczególnych wariantów usługi przedstawia poniższe zestawienie:

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Dodatkowo, dla zapewnienia jeszcze większej niezawodności działania Biznesowego VPN, możliwe jest zainstalowane łącza zapasowego - o tych samych parametrach co łącze podstawowe lub w postaci łącza ISDN bądź bezprzewodowego- 3G/CDMA. Łącze zapasowe pracuje w trybie "hot stand-by", czyli przejmuje zadania łącza podstawowego tylko w przypadku jego awarii.

Z kolei dodatkowa usługa Modular VPN pozwala na wydzielenie kilku podsieci w ramach jednego VPN, całkowicie odseparowanych od siebie. Dzięki takiemu rozwiązaniu pracownicy różnych działów tej samej firmy mogą pracować w sieci jako dwie oddzielne, nie mające z sobą kontaktu grupy użytkowników, pomimo że firma płaci tylko za jedną usługę VPN.

Biznesowy VPN jest następcą i rozwinięciem oferowanych wcześniej przez Telekomunikację Polską usług IP VPN oraz transmisji danych DSL. Biznesowy VPN można łączyć z wieloma usługami dodatkowymi oferowanymi przez Orange takimi jak: zarządzanie siecią LAN, zarządzany UTM, VPN Protected czy też IP PABX, a w efekcie uzyskać kompleksowe rozwiązanie idealnie dostosowane do potrzeb firmy oraz efektywne kosztowo.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)