Bill Gates: "Steve Jobs to czarodziej". Kiedyś z nim rywalizował, teraz go chwali

Bill Gates: "Steve Jobs to czarodziej". Kiedyś z nim rywalizował, teraz go chwali
Źródło zdjęć: © AFP | Jim Watson

10.07.2019 15:44

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Bill Gates i Steve Jobs rywalizowali ze sobą przez lata. Założyli odpowiednio Microsoft i Apple – dwie spośród największych firm na świecie. Dziś Gates nieco odpoczywa i zajmuje się swoją fundacją. Udzielił wywiadu dla amerykańskiej telewizji CNN, w którym przyznał, jak intensywna była jego rywalizacja z Jobsem. Porównuje go też do czarodzieja.

Bill Gates był gościem amerykańskiego kanału informacyjnego CNN. Pojawił się w programie Fareeda Zakarii (o nazwie Fareed Zakaria GPS). Udzielił wywiadu, w którym wytłumaczył m.in. jak być dobrym przywódcą. Nie zabrakło również słów na temat Steve’a Jobsa. Opowiedział o ich rywalizacji, a także o stylu zarządzania swojego kolegi z branży. Całość obejrzymy na kanale CNN w portalu YouTube.

Bill Gates ciepło o Steve’ie Jobsie?

Bill Gates nazwał Steve’a Jobsa świetnym przykładem zasady "nie róbcie tego w domu". Miał ponoć łamać zasady i odnieść przy tym sukces. Ci dwaj mężczyźni rywalizowali ze sobą w świecie technologii przez dekady. Jeden z nich stworzył najpopularniejszy system operacyjny Windows. Drugi natomiast sprzedawał najpopularniejsze komputery osobiste z zupełnie innym systemem.

"Steve Jobs był czarodziejem i rzucał zaklęcia na innych" - dodał w wywiadzie Bill Gates. Zdaniem założyciela Microsoft jego rywal w niemal magiczny sposób uratował firmę Apple z ciężkiej sytuacji. Gates przyznał także: "To był kompletny nonsens. Steve jest jedynym przypadkiem, gdzie firma szła ścieżką ku upadkowi, jednak udało się ją uratować i zmienić w najbogatszą na świecie".

Bill Gates skupiony na działalności charytatywnej

Steve Jobs zmarł w 2011 roku. Wcześniej przez lata chorował na raka. Bill Gates zrezygnował z funkcji szefa Microsoftu w 2006 roku. Zajmuje w tej chwili 2 miejsce na liście najbogatszych ludzi na świecie (wg rankingu Forbesa). Cały swój czas i majątek poświęca fundacji, która walczy z chorobami i pomaga ludziom w rozwijających się krajach (np. Afryki).

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)