Bill Gates ma kilka rad dla walczących z COVID-19

Bill Gates upiekł tort z okazji urodzin Warrena Buffetta
Bill Gates upiekł tort z okazji urodzin Warrena Buffetta
Źródło zdjęć: © YouTube
Karolina Modzelewska

09.11.2020 17:39, aktual.: 02.03.2022 07:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Bill Gates w wywiadzie dla Stanford School of Medicine opowiedział o kilku życiowych lekcjach, które pomagają mu odnaleźć się w czasach kryzysu związanego z koronawirusem . Miliarder wspomniał, że jego zwalczenie to nie kwestia kilku miesięcy, ale nawet kilku lat.

Twórca Microsoftu udzielił wywiadu Lloydowi Minorowi – dziekanowi Stanford School of Medicine. Jedno z zadanych pytań odnosiło się do trudnych czasów i rad, które mogą zastosować osoby zarządzające zespołami badającymi koronawirusa.

Bill Gates doradza walczącym z COVID-19

- Dla wielu z nas jako liderów były to najtrudniejsze miesiące w naszej karierze. Jaką masz dla nas radę? - zapytał Minor.

Gates, który stawia sobie za jeden z ważniejszych celów walkę z pandemią COVID-19 zaznaczył, że przede wszystkim nie można pozwolić na wciągnięcie się w krótkotrwały tryb kryzysowy.

- Jest to okres, w którym łatwo jest pracować 24 godziny na dobę - zaczął Gates. Dodał: - musimy powiedzieć, OK, jesteśmy w tym i to nie jest tylko kilka następnych miesięcy. Niestety, to kilka następnych lat, nawet w najlepszym przypadku, przed wyeliminowaniem tej choroby.

Gates uważa, że pandemia nie zostanie szybko zwalczona. To oznacza, że liderzy muszą co jakiś czas upewniać się, że członkowie ich zespołów dbają u siebie i powoli nie wypalają się. Ta zasada dotyczy również samych przełożonych, którzy powinni zwrócić uwagę na swoje morale oraz zachowania podwładnych.

Szczepionka na COVID-19 uratuje wiele istnień

- Biorąc pod uwagę wiele istnień, które zależą od stworzenia i szybkiego rozpowszechnienia szczepionki na COVID-19, bardzo kuszące jest, aby pracownicy fundacji pracowali 24 godziny na dobę – powiedział Gates.

Zdaniem twórcy Microsoftu nie warto też składać obietnic, których nie można dotrzymać. Cały świat oczekuje konkretnych informacji o zakończeniu pandemii COVID-19 i powrocie do normalności. Istnieje pokusa przekazywania optymistycznych informacji, z którą należy walczyć.

Kolejna z rad Gatesa dotyczy tworzenia sieci powiązań ludzi pochodzących z różnych firm, narodów, fundacji, które walczą z pandemią. Obecnie celem jest współpraca i stworzenie nowego leku, dlatego powinny zwyciężyć rozwiązania najbardziej opłacalne i najlepsze. Gates uważa, że zakończenie pandemii będzie wymagało połączenia kilku bardzo różnych zestawów umiejętności. Chodzi tu przede wszystkim o wyzwanie, jakim jest opracowanie taniej szczepionki w bardzo dużych ilościach.

Ostatnia z rad udzielonych przed miliardera dotyczyła koncentracji na tym, co najważniejsze. Pomimo ostatnich zdarzeń w USA – wyborów prezydenckich, przekazywaniu różnych komunikatów o COVID-19 przez Donalda Trumpa, licznych teorii spiskowych, które odnosiły się również do Gatesa, nie zrezygnował on z obranej drogi i cały czas angażował się w opracowywanie leków i szczepionki na koronaiwrusa. Jego zdaniem korzyści jej wynalezienia będzie można mierzyć liczbą ocalonych istnień.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)