Bezprzewodowa klawiatura nowej linii od Microsoft

Bezprzewodowa klawiatura nowej linii od Microsoft

Bezprzewodowa klawiatura nowej linii od Microsoft
05.08.2009 10:21, aktualizacja: 05.08.2009 11:15

We wrześniu na polskim rynku pojawi się nowy zestaw klawiatury oraz myszy Wireless Comfort Desktop 5000. Istotnym paramentrem tego zestawu jest wysoki komfort pracy - szczególnie przy długim pisaniu na klawiaturze. Wygodę pracy zapewniają przede wszystkim układ klawiszy typu Comfort Curve, którego wygięcie pozwala na naturalne ułożenie dłoni na klawiaturze oraz szeroka oraz miękka podstawka na nadgarstki.

Układ Comfort Curve po raz pierwszy zastosowano 5 lat temu. Od tamtej pory firma Microsoft sprzedała ponad 1. milionów sztuk klawiatur z tym rozwiązaniem. Tak duża popularność nie dziwi w świetle przeprowadzonych badań - pokazujących, że aż siedmiu na dziesięciu Amerykanów odczuwa dyskomfort i zmęczenie podczas korzystania z komputera.

Obraz

Wszystko, co potrzebne: komfort, styl i technologia BlueTrack

Podkładka pod nadgarstki, nisko profilowane i ciche klawisze, ułożone pod kątem 6 stopni gwarantują wygodne korzystanie z klawiatury. Jej zwarta konstrukcja a także wysokiej jakości materiały sprawiają, że wyróżnia się w ofercie klawiatur dostępnych na rynku. Dołączona do zestawu mysz Wireless Mouse 500. z kauczukowymi powierzchniami bocznymi jest przeznaczona dla osób lewo- i praworęcznych. Jej działanie jest oparte na technologii Microsoft BlueTrack, która pozwala użytkownikom korzystać z myszy w dowolnym miejscu, na podłożach, na których nie działają myszy optyczne i laserowe. Dodatkowo teflonowe stopki dają wrażenie, jakby mysz unosiła się na „poduszce powietrznej”. Zarówno mysz, jak i klawiaturę można bezprzewodowo podłączyć do komputera za pośrednictwem nadajnika pracującego z częstotliwością 2,4 GHz, który zapewnia łączność nawet z odległości 10 metrów.

Inteligentne funkcje dla systemu Windows 7

Zestaw Wireless Comfort Desktop 500. to idealne narzędzie do obsługi systemu Windows 7 usprawniające codzienne zadania. Nowa funkcja pod nazwą Taskbar Favourites (ulubione elementy na pasku zadań), zapewnia użytkownikom klawiatury Microsoft ułatwiony dostęp do otwartych programów. Zamiast korzystać z tradycyjnych klawiszy My Favorites Keys (moje ulubione klawisze) z przypisanymi zadaniami, funkcja Taskbar Favorites będzie odwzorowywała lokalizację otwartych aplikacji na pasku zadań systemu Windows. Kolejność ikon umieszczonych na pasku zadań można w prosty sposób modyfikować, klikając i przeciągając je w inne miejsce. Funkcja Taskbar Favorites natychmiast dostosuje się do nowej lokalizacji ikony.

Inne funkcje integracyjne systemu Windows 7:
• Device Stage. Myszy i klawiatury oferowane przez Microsoft Hardware będą obsługiwały funkcję Device Stage, dostępną w systemie Windows 7. Umożliwia ona użytkownikom szybki i prosty dostęp do najczęściej realizowanych zadań, w tym informacji o produkcie, rejestracji, ustawień i pozostałych zadań wykonywanych za pomocą takich urządzeń, jak telefony komórkowe, aparaty fotograficzne, drukarki, przenośne odtwarzacze multimedialne i urządzenia do wprowadzania danych.
• Windows Flip. Użytkownicy myszy i klawiatur Microsoft mogą w prosty sposób wyświetlić podgląd miniatur wszystkich otwartych okien —. wystarczy jedno kliknięcie przyciskiem myszy. Automatycznie wyświetlony zostanie pełnoekranowy podgląd aplikacji, który umożliwia użytkownikom wygodniejsze odszukiwanie i wybór określonych aplikacji.

Cena i dostępność
Zestaw Wireless Comfort Desktop 5000 będzie dostępny w pierwszej połowie września w przybliżonej cenie detalicznej 329 PLN. Zestaw Wireless Comfort Desktop 5000 jest objęty globalną trzyletnią ograniczoną gwarancją sprzętową firmy Microsoft.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)