Bez schylania i bez kabla. Odkurzacze pionowe zyskują na popularności

Bez schylania i bez kabla. Odkurzacze pionowe zyskują na popularności
Źródło zdjęć: © WP.PL | Tomasz Kulas

04.01.2019 11:40, aktual.: 04.01.2019 12:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pionowe modele odkurzaczy wiele osób nadal kojarzy głównie z amerykańskich seriali i filmów, ale te zwrotne i bardzo poręczne urządzenia powoli zaczynają dorównywać popularnością tradycyjnym. Są lekkie, mocne, a do tego teraz kupisz je taniej.

Skuteczne odkurzanie bez bólu pleców

Tradycyjne odkurzacze są obecnie wyposażone w teleskopową rurę, dzięki której odkurzamy w pochylonej, niewygodnej pozycji. Zwrotność i możliwość docierana do mało dostępnych miejsc nie jest ich najmocniejszą stroną, a odkurzanie zakamarków przy suficie czy lampie jest bardzo trudne. Odkurzacz pionowy dzięki sprytnym głowicom i nowoczesnym funkcjom daje znacznie więcej możliwości. W razie potrzeby składa się niemal do pozycji poziomej i możemy nim wjechać także pod komodę, a wiele nowoczesnych modeli ma wypinany odkurzacz ręczny.

Szybki start

Nie ma odkurzacza, który uruchomimy tak szybko, jak pionowe urządzenie. Model z akumulatorem jest od razu gotowy do działania, możemy go powiesić na ścianie i przechowywać w pozycji gotowej do startu. Aby poodkurzać rozsypane okruchy wystarczy jeden gest i naciśnięcie przycisku umieszczonego w górnej części odkurzacza. To świetny patent np. dla młodych rodziców, którzy mogą szybko uprzątnąć mały chaos z maluchem na ręku lub dla seniorów, którzy nie mogą się schylać. Wiele z nowoczesnych modeli jest też bardzo cicha, a ich ceny stały się teraz dużo bardziej atrakcyjne, niż np. w zeszłym roku.

Również odstawienie urządzenia do schowka czy szafy jest prostsze, niż w przypadku zwykłych modeli, bo odkurzacze pionowe są w większości bezprzewodowe i mają konstrukcję samostojącą. Nie zwijamy długiego kabla, nie składamy rur i węży, ani nie upychamy urządzenia na dnie szafy.

Kupujemy odkurzacz pionowy

Przy wyborze odkurzacza pionowego zwróćmy uwagę na zasilanie. Pionowe modele działają na kabel lub akumulator Ta druga opcja jest znacznie bardziej popularna, ale nie każdy model zadowoli nas odpowiednio długim czasem pracy. Odkurzanie niewielkiego mieszkania nie trwa długo, a nawet tańsze modele oferują minimum 20 minut pracy urządzenia, ale liczy się też czas ładowania akumulatora, który może wynieść do 1 godziny lub dłużej. Rekordowe modele działają nawet 95 minut. Odkurzacz można ładować gdziekolwiek w domu przez dołączoną ładowarkę. Sceptycy krytykują w pionowych modelach małą pojemność zbiornika, ale w porównaniu do klasycznych odkurzaczy jego opróżnianie czy mycie jest znacznie łatwiejsze i szybsze.

Posprzątasz dom i samochód w dowolnym zakamarku - "2 w 1"

Odkurzacz ręczny i pionowy w jednym urządzeniu to opcja dla osób ceniących funkcjonalność. Z naszego odkurzacza po prostu wypinamy odkurzacz ręczny, dzięki któremu ekspresowo wysprzątamy np. samochód lub zakamarki foteli i kanapy. Opcja dla oszczędnych to odkurzacz pionowy w formie stojaka na odkurzacz ręczny. Mniejsze urządzenie szybko wypinamy ze stelaża z teleskopową rurą i możemy dokładnie poodkurzać dowolne miejsce. Każdy zakamarek kanapy i pył za komodą, a nawet drobne nieczystości wysoko pod sufitem zostaną uprzątnięte bez potrzeby niekomfortowego manewrowania długą rurą.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (56)